Namiesto knihy darujte kurz prežitia alebo Niekoľko tipov na originálne zážitkové darčeky

Mamine hrniec, tatinovi kravatu, sestre parfum, babičke a dedkovi nové papuče a knižku s krížovkami. Nepísali ste podobný zoznam vianočných darčekov náhodou aj vlani, predvlani a rok predtým? S každým pribúdajúcim rokom je snaha vymyslieť originálny darček, ktorý poteší, ťažšia. Nehovoriac o tom, že nikto nemá nafukovací dom, do ktorého by sa mu všetky vecné dary zmestili. Rok od roku sú tak populárnejšie zážitkové darčeky. A my vám prinášame pár tipov.

Darujte zážitok

Mnohí z vás s nimi určite už majú skúsenosť. Že už si vaši drahí skúsili let balónom, školy šmyku, jazdu na segwayi alebo degustáciu vína priamo vo vinárskej pivnici? Ponuka darčekov – zážitkov je rok od roku pestrejšia a z vyberania sa občas zatočí hlava. Aby sme vám ušetrili hodiny náhodného hľadania, skúsili sme pre vás vybrať pár klasických tipov, s ktorými nikdy neurobíte chybu, a mnoho skutočne originálnych kúskov. A to dokonca podľa kategórie budúcich obdarovaných.

Tip: Pre rodiny aj páry

Vianočné sviatky sú tradične obdobím, ktoré by si mala užívať celá rodiny spoločne. Zážitkový darček určený pre celú rodinu je teda výbornou voľbou v duchu Vianoc. A čo že by mohla rodina spoločne prežiť? Čo takto úžasný deň  v najmodernejšom aquaparku v susednej Českej republike, Aqualande Moravia. Deti budú určite vo vytržení z veľkého výberu toboganov a sprievodných atrakcií. Aqualand dokonca plánuje aj špeciálne vianočné balíčky. „Celoročne je u nás otvorených 18 atrakcií a 9 bazénov vrátane dvoch vonkajších s blahodarnou termálnou vodou. Každý z rodiny si u nás nájde pre seba tú pravú zábavu. Mamičky, ktoré sú počas vianočných sviatkov v jednom kolotoči, si môžu dopriať chvíľku len pre seba v našom wellness centre Forum Romanum, a rozhodne sa nemusia báť, že sa tatino a deti budú medzi tým nudiť,“ hovorí riaditeľ aquaparku Petr Pavlacký. V nedeľu sa okrem toho v Aqualande pravidelne odohráva detské saunovanie. Po adrenalínovej jazde či relaxácii potešia aj chutné pokrmy v miestnej reštaurácii, kde šéfkuchár využíva čerstvé suroviny a bylinky od lokálnej rodinnej firmy. Kávu si môžete vychutnať s romantickým výhľadom na Pavlovské vrchy. Súčasťou zariadenia je aj 7D kino, ktoré spríjemní deň rodine s deťmi, ale aj párom. „Na Vianoce sme pripravili 6 variantov vianočných balíčkov. Celodenná vstupenka do aquazóny spolu s jednorazovým vstupom do saunového sveta vyjde na približne 13 eur,“ uviedol príklad Pavlacký s tým, že táto cena platí pre nákup na e-shope www.koupejse.cz, kde sú lacnejšie vstupenky. Na výber sú aj lístky, ktoré obsahujú napríklad aróma masáž alebo sírny kúpeľ. Koho nebaví darčeky pod stromček baliť, môže využiť špeciálny balíček, ktorý obsahuje vstupy do wellness aj aqua zóny, ale aj krásnu osušku. Tento darček je sviatočne zabalený, takže je možné ho dať priamo pod stromček.

Tip: Pre drsných mužov aj gentlemanov

Máte v rodine chlapa, ktorý sa nezľakne skutočnej výzvy? V tom prípade ho pošlite na víkendový kurz prežitia. V prírode sa s minimom výbavy a profesionálnou inštruktážou bude musieť spoľahnúť predovšetkým na svoje schopnosti. Že to ešte nie je drsné? Obdarujte ho poukazom na intenzívny tréning moderných gladiátorov, ktorý v náročnosti môže konkurovať výcviku v antickej Sparte! Menej fyzicky zamerané typy, naopak, určite poteší pánska klasika – napríklad jazda v Lamborghini alebo ochutnávka vybraných starých koňakov. Radšej pivo ako koňak? V tom prípade sa ponúka zážitok pre zapálených pivárov priam nebeský, a to stať sa na jeden deň sládkom v minipivovare. Pre nadšených kutilov máme tiež jednu lahôdku: deň v úlohe umeleckého kováča. O náročnom, avšak pôvabnom remesle, sa obdarovaný nielen dozvie prvé posledné, ale bude si sám môcť vykovať niečo pekné na pamiatku.

Tip: Čím zaujať teenagerov

Obdobie vzdoru, náladovosť, rozbúrené hormóny. Na mladú horúcu krv sa musí rázne, preto vám pre teenagerov prídu viac než vhod adrenalínové zážitky. Hitom poslednej doby sú v tejto oblasti predovšetkým zážitky spojené s lietaním. Lietadlo ale pubertiakom zverí málokto, preto sú pre nich ako stvorené hoverboardy, flyboardy alebo jetpacky. S týmito sci-fi evokujúcimi nástrojmi si mládež vyskúša úžasný pocit bez tiaže a obzvlášť pri hoverboardingu či flyboardingu si okrem toho vyskúšajú parádne akrobatické triky. Je to totiž skoro ako snowboarding, ale najskôr na vodnej hladine a potom priamo vo vzduchu. Ak váš teenager nie je ani tak športový typ ako technický a počítačový nadšenec, darujte mu návštevu do sveta virtuálnej reality. Počas hodiny čistého času sa tak vďaka VR okuliarom a interaktívnym ovládačom prenesie do kúzelného sveta, v ktorom si bude môcť zahrať mnoho logických, športových či akčných hier, preskúmať napríklad podmorský svet alebo si vyskúšať kreslenie v priestore.

Tip: Pre dámy každého veku

Dospievajúcej dcére, priateľke, manželke, sestre, mamičke a dokonca aj babičke môžete pripraviť nezabudnuteľný zážitok tým, že im dáte možnosť stať sa na jeden deň profesionálnou fotomodelkou. Podráždite estetické ego každej dámy a zverte ju do rúk odborných vizážistov a fotografa. Úžasné spomienky jej budú pripomínať aj perfektné fotografie. Ak dáva vaša dáma pred objektívom prednosť kuchyni, potešte ju poukazom na kurz výroby čokoládových praliniek. Z jej novo nadobudnutých znalostí tak môžete mať prospech aj vy. Chybu rozhodne neurobíte ani darovaním relaxačného či skrášľovacieho zážitku v niektorom wellness rezorte, napríklad v spomínanom wellness centre Aqualandu Moravia Forum Romanum. „Žiadna unavená žena určite neodmietne napríklad havajskú masáž alebo sírnu kúpeľ. V našom wellness si môže vybrať z ponuky viac ako 24 procedúr,“ dopĺňa riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Tip: Pre babku a dedka

Zážitkové darčeky rozhodne nie sú vhodné len pre mladšie ročníky. A nemusíte pri tom voliť len kúpeľné pobyty. Babičky a deduškovia rozhodne ocenia môžnosť vytvoriť si nevšedné spomienky napríklad pri vyhliadkovom lete alebo ako jednodenný ošetrovateľ v ZOO. Ak máte medzi rodinnými seniormi zapáleného fotografa, určite neurobíte chybu kurzom portrétneho fotenia v ateliéri. Úžasný darček pre prarodičov môže byť aj už spomínaná návšteva aľuaparku, obzvlášť ak sa k nemu „pribalí“ aj sprievod vnúčať. Aj najusadlejší deduško s babičkou určite po boku čiperných detí pookrejú a možno si pod nátlakom vnúčatiek vyskúšajú aj atrakcie, na ktoré by inak ani za nič nešli. A ak má váš deduško stále ešte srdce malého chlapca, môžete mu darovať let v simulátori stíhačky, jazdu obrneným transportérom alebo jeden deň v úlohe bagristu.

Related Post