Lyžovačka na Slovensku vo Vrátnej, Kubínskej holi a Veľkej Rači

Ak vás láka naozaj pekná lyžovačka na Slovensku, radi by sme vám odporučili tri známe lyžiarske strediská – Vrátnu, Kubínsku hoľu a Veľkú Raču. Prvé z nich sa nachádza v Malej Fatre a na lyžovanie ponúka až 4 lokality. Lyžiarske stredisko Vrátna má zjazdovky v celkovej dĺžke 14 km a celkovo je v stredisku 12 vlekov a dve lanovky.

Druhé lyžiarske stredisko – Kubínska hoľa má približne rovnakú dĺžku zjazdových tratí ako Vrátna, na kopec vás vyvezú 2 štvorsedačkové lanovky a 8 vlekov. Ak vyskúšať lyžovačku na Kubínskej holi – tak aspoň kvôli výhľadu zo zjazdovky, ktorý je naozaj výnimočný. Čo sa týka lyžovačky na Slovensku krajšie výhľady zo zjazdovky asi nenájdete.

Tretie lyžiarske stredisko Veľká Rača má približne rovnakú dĺžku zjazdoviek ako predchádzajúce dve strediská, okrem iného tu nájdete aj šesťsedačkovú lanovku kombinovanú s 8-miestnymi kabínkami. Pre svoju polohu je stredisko obľúbené aj medzi poľskými a českými lyžiarmi.

Výhodou týchto stredísk je, že nie sú od seba ďaleko vzdialené, a tak keď sa ubytujete napríklad v Terchovej, do najvzdialenejšieho strediska je to iba do 45 minút jazdy autom. Lyžovačka na Slovensku tak môže byť naozaj pestrá a zaujímavá.

Related Post