LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA – venujme sa svojim deťom

ltv

Deti trávia menej času na vzduchu a športovaním v porovnaní s minulými rokmi – to je všetkým známe, keďže sa nachádzame v ére smartfónov, tabletov, sociálnych sietí a internetu. Väčšinu času trávia zhrbené za školskými lavicami, za počítačom či pred televízormi. Ich chrbtice sú namáhané, majú deformované držanie tela, a začína sa objavovať aj bolesť.

S týmto problémom vám pomôže liečebná rehabilitačná technika – liečebná telesná výchova , skrátene LTV, ktorá sa špecializuje práve na korekciu držania tela.

ltvv

Čo je liečebná telesná výchova – LTV?

LTV sa zameriava na korekciu postúry tela dieťaťa, na úpravu nesprávnych pohybových funkcií a stereotypov. Okrem toho ponúka edukáciu rodičov o správnom cvičení v domácom prostredí.

Pre koho je LTV určená a ako prebieha?

Liečebná telesná výchova je určená pre deti do 15 rokov, a jednotlivé cviky sa vykonávajú za odbornej asistencie vyškoleného fyzioterapeuta. Využíva sa aj pri rôznych zdravotných diagnózach,  ako napríklad skolióza, či ploché nohy.  

Active kids

Je liečebná telesná výchova vhodná aj pre dospelých ?

Určite áno. Individuálny liečebný telocvik pre dospelých a seniorov je prispôsobený zdravotnému stavu pacienta a taktiež prebieha pod odborným dohľadom skúseného fyzioterapeuta.

Cieľom cvičenia je udržanie telesnej pohybovej aktivity, zlepšenie kondície a svalovej sily a rozvoj funkčnej motorickej adaptácii organizmu za pomoci rôznych techník.

logo.smallPre viac informácií o liečebnom telocviku pre vás alebo vaše deti neváhajte kontaktovať naše zdravotnícke zariadenia BIOREŠTART.

 

 

 

 

 

Related Post