HITY 2017: FLIR COUT TK vs. Termovízia FORTUNA

Termovízia a termovízne prístroje sa v poslednom čase čoraz viac rozširujú medzi bežných ľudí, pričom ešte donedávna boli výsadou len úzkej skupiny používateľov. Môže za to pokračujúci vedecký pokrok a znižujúce sa ceny termovíznych prístrojov.

Na trhu existuje mnoho rôznych prístrojov termovízneho charakteru a líšia sa navzájom v závislosti od účelu a použitia, na ktoré boli navrhnuté. V obchodoch nájdete pozorovacie termovízne monokuláre i binokulér, ďalej termovízne zameriavače ale tiež termo senzory a bezpečnostné kamery.

Termovízia FLIR SCOUT TK

FLIR SCOUT TK je prevratným prístrojom, ktorý vyniká svojimi minimálnymi rozmermi a nízkou váhou. Jedná sa o prvý skutočne vreckový prístroj, ktorý vo výkone nijako nezaostáva za väčšími a drahšími prístrojmi. Americký výrobca FLIR si povedal, že vytvorí malú kompaktnú termokameru, ktorú si bude môcť dovoliť aj bežný človek. A skutočne sa to podarilo! FLIR SCOUT TK vďaka svojej štvrtinovej cene predstavuje veľmi lacnú alternatívu k drahším prístrojom. FLIR SOUT TK detekuje zver aj osoby na 100 metrov a je ako stvorená na pozorovanie okolia.

Táto termokamera je mimoriadne obľúbená medzi poľovníkmi a lovcami, ktorí ju využívajú k pozorovaniu divej zvery a odhalovaniu skrytých obyvateľov leda. Okrem nich si svoje uplatnenie našla aj medzi stavebníkmi. Spoľahlivo totiž odhalí úniky tepla a miesta s nežiadúcimi teplotnými mostami.

Termovízia FORTUNA

Ruský výrobca FORTUNA prináša na náš trh absolútnu špičku medzi termovíznymi zameriavačmi. Sú to výkonné, presné, spoľahlivé a predovšetkým mimoriadne citlivé termovízne puškohľady. Vďaka nastaviteľnej citlivosti senzorov dokáže rozoznať takmer čokoľvek, v akýchkoľvek podmienkach na ohromujúcu vzdialenosť. Identifikácia a rozpoznanie trofejov zvery je možno dokonca aj na viac ako 150 metrov. FORTUNA ONE 3M odhalí zver na 500 metrov a viac. Termovízia FORTUNA je ako stvorená pre lov a poľovníkov.

Related Post