Goodman buduje v Nemecku distribučné centrum s rozlohou 48 200 m2 pre popredného automobilového výrobcu

Skupina Goodman zahájila výstavbu distribučného centra v bavorskom Landshute, ktorého plocha 48 200 m2 bude slúžiť potrebám koncernu BMW. Nový areál bude priamo prepojený s továrňou BMW, ktorá sa nachádza hneď v susedstve. Výstavba distribučného centra bola zahájená v marci 2016 a jeho odovzdanie je plánované na polovicu roka 2017.

 

Táto stavba, budovaná v Bavorsku, je v posledných dvanástich mesiacoch už druhým novým areálom, ktorý Goodman vytvára pre BMW. V januári totiž dokončil distribučné centrum v Kleinaitingene, neďaleko Augsburgu rozkladajúce sa na ploche 70 000 m2.

 

Moderné a udržateľné logistické centrum

Nové distribučné centrum, budované pod vedením skupiny Goodman, sa nachádza v dvoch budovách s veľkosťou 7 100 a 40 650 m2 na mieste zvolenom spoločnosťou BMW. Po dokončení ponúkne 38 200 m2 skladových priestorov, doplnených rozmernými nakladacími a vykladacími tunelmi po oboch stranách budovy. Tieto špeciálne tunely umožnia efektívnu manipuláciu a v záujme zaistenia pohodlia zamestnancov budú vykurované. BMW sa v snahe o optimalizáciu logistických postupov rozhodla investovať do podzemného dopravného spojenia, ktoré využijú nákladné autá a elektrické súpravy kyvadlovej koľajovej dopravy, medzi výrobným závodom v Landshute a distribučným centrom budovaným skupinou Goodman.

 

Vnútorná svetlá výška v halách oboch budov nového distribučného centra s celkovou rozlohou 48 200 m2 dosahuje z väčšej časti 7,5 metrov a umožní tak blokové skladovanie. V jednom úseku väčšej budovy bude svetlá výška 15 metrov, aby tu mohol byť umiestnený systém výškových mobilných regálov, ktorý bude plniť funkciu akéhosi „supermarketu“ pre naskladňovanie a vyskladňovanie drobnejších súčiastok. Budovy tiež ponúknu celkom 2 400 m2 kancelárskych priestorov a sociálneho zázemia pre zamestnancov.

Nové distribučné centrum bude vybavené LED osvetlením a tmavými tepelnými žiaričmi s náležitou izoláciou. Týmto zpôsobom bude zaistené zachovanie prírodných zdrojov a úspora nákladov. Projekt po dokončení získa ocenenie vo forme zlatého certifikátu Nemeckej rady pre udržateľné budovy (DGNB – German Sustainable Building Council). Goodman je jedinou väčšou spoločnosťou zameranou na priemyselné nehnuteľnosti, ktorá získala predbežnú certifikáciu DGNB, udeľovanú novej výstavbe, aká spĺňa schválené štandardy. V rámci tohto programu je posudzovaný súbor 50 kritérií udržateľnosti vrátane hodnotenia environmentálnych, ekonomických, funkčných a technických vlastností budovy.

 

„Chápeme, že optimalizácia prevádzkových nákladov je pre našich zákazníkov životne dôležitá, dokážeme posúdiť ich logistické nehnuteľnosti a pomôcť im tak dosiahnuť tento cieľ,“ uviedol Dirk Mölter, Goodman Sustainability and Technical Director for Continental Europe. „Tento projekt sa stal pre náš tím výzvou, aby na rozmerovo nepravidelnom pozemku vyvinul účinné riešenie a pri návrhu každej z budov zohľadnil maximalizáciu prevádzkovej produktivity. Za posledných 15 rokov sme pre hráčov na poli automobilového priemyslu dokončili asi 38 projektov. Pri náročnejších projektoch, ku ktorým patrí i tento, sa môžeme spoliehať na naše hlboké pochopenie logistických potrieb automobilového sektora a dokážeme čerpať skúsenosti z uplatňovania najlepších metód pri realizácii predchádzajúcich projektov s cieľom vytvoriť i toto najmodernejšie logistické centrum.“

 

Pre ďalšie informácie o výrobnom závode koncernu BMW v Landshute kliknite tu.

 

Pokračovanie úspešnej spolupráce

Začiatkom tohto roku odovzdal Goodman koncernu BMW distribučné centrum náhradných dielov a príslušenstva v bavorskom Kleinaitingene, pričom na nemeckom a rakúskom území priamo spravuje približne 73 000 m2 jeho logistických plôch.

 

„V krátkom čase sme s koncernom BMW vybudovali silný partnerský vzťah, preukázali tak kvalitu našej práce a predviedli naše odborné znalosti, ktoré sme načerpali z rozsiahlych skúseností pri nachádzaní logistických riešení a výstavbe nehnuteľností pre automotive sektor,“ prehlásil Christof Prange, Goodman Head of Business Development in Germany.

 

Silné skúsenosti z automobilového priemyslu

Automobilový priemysl patrí k najdôležitejším sektorom európskej ekonomiky. V celej Európe totiž vytvára 12 miliónov pracovných miest a v rámci Európskej únie generuje 6 % hrubého domáceho produktu. V roku 2015 sa na porovnanie s rokom 2014 zvýšil predaj osobných vozidiel na území Európskej únie o 9,3 % na celkových 13,7 miliónov. Silný priemysel podnietil dopyt po nehnuteľnostiach pre logistické účely, a to predovšetkým v Nemecku. Goodman patrí naďalej k popredným spoločnostiam pôsobiacim v oblasti výstavby v tomto sektore. Vo svete vlastní a spravuje viac než 550 000 m2 logistických plôch a v Nemecku 253 000 m2.

 

Goodman v Bavorsku

Bavorský logistický sektor zamestnáva viac než 400 000 ľudí. Dodáva tak hnaciu silu ďalšiemu rozvoju a z Bavorska vytvára čelnú logistickú lokalitu. Goodman v spolkovom štáte Bavorsko spravuje rôznorodé portfólio nehnuteľností, ktorého celková plocha pokrýva približne 330 000 m2. Jeho zákazníkov tvoria Amazon, BMW, DB Schenker, DHL, DSV, Ingram Micro a Kuehne + Nagel.

Related Post