el

Určite ste už počuli pojem elektroliečba, no viete, čo si máte pod týmto druhom fyzikálnej terapie predstaviť?

Elektroterapia, alebo aj elektroliečba využíva liečebné účinky rôznych foriem elektrickej energie, ktorá funguje ako „narúšač“ prenosu nervovej bolesti do mozgu. Účinne spomaľuje, alebo rozptyľuje správu prenášanú z nervu do mozgu, čoho výsledkom je zmiernenie, či úplná úľava od bolesti. Či sa jedná o bolesť akútnu, alebo chronickú, elektroterapia je veľmi užitočnou technikou tam, kde konvenčná medicína nie je taká efektívna.

Elektroliečba zahŕňa širokú škálu spôsobov liečby elektrickým prúdom na zníženie bolesti, zlepšenie krvného obehu, regeneráciu tkanív, tlmenie zápalovej aktivity, posilnenie svalov a na celkové zlepšenie pohybovej aktivity.

Ako to funguje?

Na časť tela, o ktorého liečbu nám ide, sú pripevnené elektródy, ktoré na kožu vysielajú mierny elektrický prúd stimulujúci daný nerv a sval striedavým elektrickým prúdom rôznej frekvencie a priebehu. Tento proces je úplne bezbolestný, na liečenom mieste cítite jemné tzv. “mravčanie”. Dĺžku jednotlivých sedení určuje váš terapeut.

 41iTgUzeKML

 

Kedy sa odporúča?

Elektroliečba sa zvyčajne používa v kombinácií s inými spôsobmi fyzikálnej liečby pri rôznych neurologických, ortopedických, interných a iných ochoreniach sprevádzaných bolesťou a zvýšeným, alebo zníženým svalovým napätím. Pre ľudí, ktorí  sa podstupujú fyzioterapiu, môže elektroliečba do značnej miery zmierniť ich bolesť, a tým  môžu byť viac aktívnejší v rôznych liečebných cvičeniach.

Elektroterapia je účinná pri:

1.    Kontrole bolesti,

–     zlepšuje pohyblivosť kĺbov

2.   Liečbe svalovej dysfunkcie,

–     zlepšuje silu a motoriku

–     spomaľuje svalovú atrofiu

–     zlepšuje lokálny prietok krvi

3.   Zlepšení rozsahu pohyblivosti kĺbov.

4.   Podpore liečby tkanív.

5.   Akútnych a chronických opuchoch,

–     zlepšuje rýchlosť vstrebávania

–     zlepšuje priepustnosť ciev

–     urýchľuje pohyb bielkovín, krvných buniek a lymfy

6.   Inkontinecií –  ovplyvňuje svalstvo panvového dna, znižuje jej bolestivosť a posilňuje svalstvo.

7.   Zlepšuje celkový prietok krvi.

 

biorestart

Pre viac informácií, o elektroterapií, budeme radi, keď kontaktujete naše zdravotnícke zariadenie Bioreštart, kde náš vyškolený personál vám ochotne poskytne bezplatnú konzultáciu.

Related Post