Vyberte si správnu florbalovú hokejku

Florbal sa stal za posledné roky jedným z najpopulárnejších kolektívnych športov. Aby ste sa mohli jednoducho zorientovať pri výbere florbalovej hokejky, prinášame vám niekoľko praktických rád.

Dĺžka hokejky

V dnešnej dobe sú najpredávanejšie dve dĺžky tyče. 96/107 alebo 103/114. Prvá hodnota je dĺžka bez čepele a druhá dĺžka celej hokejky. Ak prechádzate k florbalu z hokeja, a chcete mať väčší dosah, môžete zvoliť dlhšiu hokejku. Ale dlhšia hokejka môže tiež znamenať horšiu kontrolu loptičky.

Hmotnosť

Hokejky sú vyrábane s ohľadom na váhu. Nižšia váha môže zlepšiť kontrolu lopty, ale hmotnosť zníži výkon, ktorý uvoľníte pri streľbe. Ak je vaša hra zameraná na perfektnú hru s loptou, rozhodnite sa pre nižšiu váhu. Najľahšie palice majú len okolo  200 g.

Flex

V skutočnosti je materiál tyče (ľahší, ale drahší uhlík alebo ťažší, ale lacnejší kompozit / sklenená vláknová zmes) pre vašu hru je dôležitý aj flex. Táto hodnota definuje tuhosť vašej tyče. Všeobecne platí že, deti by mali kupovať florbalovú hokejku z ohybom medzi 30 a 36 mm, juniori a ženy medzi 27 a 32 mm, muži medzi 23 a 27.

Hrúbka

Niektorí hráči dávajú prednosť hrubšej, niektorí dávajú prednosť tenšej rukoväti. Hrubší úchop umožní preniesť väčšiu silu do strely tenšie gripy vám poskytnú viac citu pri streľbe.

Hrubšie úchopy vám umožnia dať väčšiu silu na vaše zábery a prechody, tenšie gripy vám poskytnú viac pocitu. Obyčajne tenšie rukoväte, pretože medzi vašou rukou a hriadeľom je menej materiálu, sa rýchlejšie zbito.

Povrch gripu

Povrch úchytiek sa tak veľmi nelíši, pretože každá značky vyrába kvalitný gumový materiál na úchyt. Klzké uchopenie by mohlo kaziť techniku.

Materiál čepele

Väčšina čepelí je vyrobená z plastových zmesí, ktoré sa líšia svojim záhybom a tuhosťou. Niektoré sa lepia na palubovku viac než iné. To môže byť rozhodujúca vec pri kontrole lopty, ale vo všeobecnosti sa odporúča klzká čepeľ.

Related Post