Čo je to shisha

Pojem „shisha“  je odvodený od perszského slova shishe, čo znamená „sklo“. Turečné slovo sise znamená „fľašu“ a v niekoľkých arabských dialektoch špeciálne pomenuje misku vodnej fajky.

Ďalší termín pre vodnú trubku, ktorý sa používa pomerne často, je “nargile”. Toto slovo je odvodené z perzského výrazu nargile a znamená kokos. Takže opisuje jeden z materiálov, z ktorých bol vyrobený pôvodný indický vodovod. Z tohto termínu sa v určitých sýrskych a hebrejských dialektoch odvodzujú aj slová v sanskrte (staroveký indický jazyk) “narikela” a “argila” a “nargila”. Ďalším používaným termínom sú goza (sudánska pre “orech”), ktorá sa používa predovšetkým pre malé vodné fajky, ako aj slovo vodná fajka, ktorá sa používa vo Veľkej Británii a USA.

Pôvod a vývoj:

Vodná fajka sa objavila počas dlhého obdobia približne 500 rokov ako fajčiarske zariadenie s ovocnou chuťou a ľahkým dymom, ktoré je dnes tak populárne. Pôvodne vodná fajka pochádza z úplne severnej časti Indie, presnejšie z regiónov Rajasthan a Gujarat, v blízkosti hranice Pákistánu.

Komponenty a fajčiarske prísady

Primárne je vodná fajka vyrobená  z kokosových orechov. Vodová fajka sa skladala z tvrdej a vodotesnej škrupiny kokosu, dymový stonka bola vyrobená z dutej bambusovej trubice. Ako druh hadice pravdepodobne používali slamky alebo tenšiu bambusovú trubicu.

Dnes si môžete vychutnať vodnú fajku, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov. Vodné fajky sú navrhnuté tak, aby účinok inhalácie bol dokonalý. Čistá a harmonická chuť dymu si získa aj vás. Medzi obľúbené značky vodných fajok patria napríklad vodná fajka Brodator, vodná fajka Wookah alebo vodná fajka Oduman.

Kvalitné vodné fajky za najnižšie ceny si môžete kúpiť v internetovom obchode shishashop.sk. V tomto obchode tiež nájdete široký sortiment príslušenstva k vodným fajkám.

Related Post