Blues Music – informačný portál o muzike a hudbe

Máte radi hudbu, blues alebo sa učíte hrať na hudobné nástroje? Naša stránka Vám ponúka bluesovú hudbu a školy hry na hudobné nástroje pre všetkých nadšencov hudobných nástrojov.

Ponúkame produkty v našom e-shope, v ktorom sú na predaj CD bluesovej hudby, publikácie, noty,  video, tablatúry a školy hry na hudobné nástroje. Niektoré z nich sa nedajú zohnať v žiadnych iných obchodoch. V našom eshope bluesmusic.sk ponúkame:

Škola hry na pre štvorstrunú a päťstrunú basgitaru

Marek Haruštiak zo skupiny Krucipüsk v tejto škole na štvorstrunú a päťstrunú basgitaru vysvetľuje tipy na výber vhodnej basgitary a aparatúry, správnu techniku ľavej a pravej ruky, prstovú techniku a galloping, cvičenia pre rýchlosť a presnosť hry, praktickú aplikáciu stupníc, sekvencie a riffy, perkusívne tóny – tlmenie strún, punkový prístup – výmena polôh, rôzne druhy ladenia v tvrdých štýloch, 56 energických groovou na priloženom CD. Bicie natočili Miloš Meier a Vojta Douda. Všetky ukážky sú napísané v notách a tablatúrach a nahraté na inštruktážnom CD vo verziách – basa a bicie alebo len samostatné bicie pre vaše cvičenie.

Gitarová škola pre mierne pokročilých

V tejto gitarovej škole sa naučíte 98 spôsobov vybrnkávania a doprovodu v štýle: Jaromír Nohavica, Tomáš Klus, Brontosauři, Nezmaři, Žalman, Pavlína Jíšová, František Nedvěd, Spirituál kvintet, Kamelot, Fleret, Pavel Dobeš, Karel Kryl, Olympic, Lucie, Elán, Janek Ledecký atď. Ďalej: Basové prechody medzi akordmi. Rýchle striedanie akordov. Nové zaujímavé akordy. Jednoduché vyhrávky. Nie je potrebná znalosť nôt, ukážky sú zapísané v jednoduchej tablatúre a všetky nahraté rýchlo a pomaly na priloženom CD.

Časopis Twój blues

Poľský časopis Twój blues patrí svojim obsahom i vysokou úrovňou grafickej úpravy k najlepším svojho druhu na svete. V minulom roku mu americká Blues Foundation udelila svoju výročnú cenu Keeping the Blues Alive v kategórii Najlepšie tlačové médium. Toto zaslúžené medzinárodné uznanie prišlo práve v dobe, keď štvrťročník zasvätený bluesovej hudbe a dianiu na bluesovej scéne slávil 10. výročie svojho jestvovania. Twój Blues sa stal takto nielen prvým poľským ale aj prvým bluesovým časopisom z bývalej východnej Európy, ktorý v tridsaťročnej histórii udeľovania cien Keeping The Blues Alive získal toto prestížne ocenenie. Informácie na info@slovakblues.com.

Related Post