Banky rušia poplatky za vedenie pôžičiek

Spory klientov a bánk o poplatky za vedenie účtov za poskytnutie pozicky alebo hypotéky prinášajú prvé výsledky. Väčšina tuzemských bánk od týchto poplatkov ustupuje . Vyplýva to z čiastkových výsledkov výskumu Najlepšia banka a Najlepšia poisťovňa.

Bitku s tuzemskými bankami začal prípad klienta určitej Komerční banky, ktorému banka poplatky vrátila . Na jar potom súd v rovnakej žiadosti vyhovel klientovi inej hypotekárnej banky . Dva júlové súdy sa naopak vyvinuli v prospech bánk a žiadosti klientov boli zamietnuté. Hoci banky argumentujú tým, že poplatky za správu úverov sú v súlade s právom, vo väčšine prípadov to neplatí.

Podľa danej agentúry zrušili poplatok za správu bezúčelového úveru už množstvo českých bánk napríklad GE Money Bank , Raiffeisenbank , Sberbank ( predtým Volksbank ) , UniCredit Bank a Waldviertel Sparkasse . Jediné banky , ktoré vedenie účtu spoplatňujú , sú Slovenská sporiteľňa , ČSOB , Oberbank a LBBW Bank . Väčšina bánk tiež upustila od poplatku za poskytnutie hypopôžičky. Bezplatne túto službu ponúka zhruba tretina sledovaných bánk v ČR – Air Bank , ČSOB , GE Money Bank , Poštová sporiteľňa , Raiffeisenbank , Sberbank a Zuno . Ostatné banky úver spoplatňujú spravidla určitým percentom z čiastky . Dve banky však tento poplatok od minulého roka zvýšili , a to Komerční banka a Citibank .

Je lepšie hypotéka s poplatkom za vedenie účtu , alebo bez ? Viac na Banky rušia poplatky za vedenie pôžičiek. Odporúčame sledovať aj články Pôžičky a Úvery – Radíme, ako na pôžičky.

Related Post