Poistenie na cesty

Cestovanie sa stáva bežnou súčasťou našich životov a to či sa jedná o klasické dovolenky k moru, cestovanie za lyžovaním do Álp, o pracovné cesty alebo poznávacie zájazdy. Ľudia sa pri cestovaní sústredia predovšetkým na výber hotelu, na riešenie najvýhodnejších leteniek, ale zabúdajú na všetko spojené s bezpečnosťou.

Samozrejmosťou musí byť naštudovanie kultúry krajiny do ktorej cestujete. Teda predovšetkým v prípade, že cestujete do vzdialených mimo európskych krajín. Ale to rozhodne nie je jediná vec, ktorú treba urobiť. Pre začiatok je dobré ísť na stránku Ministerstva zahraničných vecí, kde odporúčam vyplniť pred odchodom do cudziny informačný formulár. Ministerstvo tak získa dôležité informácie pre prípad, že by sa vám niečo v zahraničí stalo. Ľudia bohužiaľ o tomto moc nevedia a ak aj vedia, tak to väčšinou nechajú tak, ale to sa vám môže vypomstiť.

Minimálne rovnako dôležité je aj cestovné poistenie. Môžete mať výborné prepočty vašich nákladov a všetko rozrátané do posledného centu. Ak sa vám však stane niečo nečakané, tak vám žiadne prepočty nepomôžu a vaše náklady raketovo porastú. Práve na takéto prípady je tu cestovné poistenie.

Cestovné poistenie kryje liečebné náklady v prípade choroby alebo úrazu, rovnako kryje náklady spojené so stratou batožiny a v niektorých prípadoch môže cestovné poistenie obsahovať aj poistenie storna zájazdu. Samozrejme existuje viacero typov cestovného poistenia a tak treba dôkladne si naštudovať všetky podmienky, aby ste presne vedeli za čo platíte.

Related Post