• Čo získam?
  • PR článok s možnosťou troch odkazov. Stačí nás kontaktovať!

Na eurovíkendy jazdia Slováci najčastejšie do Paríža, krátkodobé pobyty objednávajú najmä v apríli

03/04/12 Tags: dovolenky, eurovíkendy, Invia.sk, zájazdy

Bratislava, 27. marec 2012

Najobľúbenejším miestom na strávenie predĺženého víkendu je medzi Slovákmi jednoznačne Paríž. Z ponuky eurovíkendov si ho vyberá až 42% turistov. Uvádzajú to štatistiky cestovnej agentúry Invia.sk, ktorá sledovala záujem Slovákov o eurovíkendy v roku 2011. Najväčší dopyt po krátkodobých poznávacích zájazdoch je každoročne v apríli.

Cestovná agentúra Invia.sk zaznamenala v skupine eurovíkendov najväčší záujem o pobyty v Paríži, Ríme, Londýne, Istanbule a Barcelone. Tento typ zájazdov v sebe zahŕňa dopravu a ubytovanie, prípadne ďalšie služby, ako napríklad odvoz na letisko, výlety v mieste pobytu či skupinového sprievodcu. Cena eurovíkendu sa v prípade využitia leteckej dopravy pohybuje najčastejšie medzi 280 až 380 eur. Podľa štatistík cestovnej agentúry Invia.sk stál minulý rok letecký zájazd do Paríža v priemere 290 eur, cena predĺženého víkendu v Ríme sa pohybovala okolo 320 eur.

„S príchodom jari a teplého počasia zaznamenávame zvýšený nárast záujmu o tzv. eurovíkendy. Aj preto je o tento typ zájazdu najväčší záujem práve v apríli, najmä počas vianočných sviatkoch. Až tretina našich zákazníkov si ako cieľovú destináciu vyberá krátkodobý pobyt v Paríži,“ uviedol Ivan Šidla, marketingový manažér cestovnej agentúry Invia.sk, ktorá je najväčším internetovým predajcom zájazdov na slovenskom trhu. „Paríž patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie destinácie krátkodobých pobytov. V roku 2011 stúpil dopyt po zájazdoch v hlavnom meste Francúzska o 10%,“ doplnil Šidla.

Záujem o eurovíkendy v cestovnej agentúre Invia.sk v roku 2011:

5 najobľúbenejších miest na krátkodobé pobyty

Mesto Pomer
dopytu Priemerná cena – letecky Priemerná cena – autobusom
Paríž 42 % 290 eur 150 eur
Rím 15% 320 eur 230 eur
Londýn 12 % 320 eur –
Istanbul 8 % 400 eur –
Barcelona 5 % 320 eur –

___________________________________________________________________

O spoločnosti Invia.sk
Internetová cestovná agentúra využíva kvalitný know-how svojej materskej spoločnosti INVIA.CZ, ktorá je najväčšou online cestovnou agentúrou v Českej republike. Cestovná agentúra INVIA.SK je autorizovaným predajcom zájazdov od viac ako 300 renomovaných a poistených cestovných kancelárií pôsobiacich na českom a slovenskom trhu.
Špičková technológia, znalosť cestovného ruchu a rýchlosť patria k dlhodobým konkurenčným výhodám spoločnosti. Vybraný zájazd si je možné objednať a zakúpiť si za rovnakú cenu, ako v cestovnej kancelárii, ktorá daný pobyt zabezpečuje.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273