Medzi first minute zájazdmi na leto vedie Turecko, tohtoročnou novinkou je Albánsko a severný Cyprus

Najvyhľadávanejšou destináciou na leto 2013 je v rámci first minute zájazdov Turecko. Dovolenku do tureckých letovísk volí 25% Slovákov, ktorí za pobyt míňajú v priemere 893 eur na osobu. Vyplýva to z aktuálnych štatistík januárového predaja cestovnej agentúry Invia.sk. Pre tohtoročnú sezónu cestovné kancelárie rozšírili ponuku lokalít. Najnovšie môžu turisti v režime first minute zakúpiť pobyty v Albánsku a na severnom Cypre.
Cestovná agentúra Invia.sk registruje medziročné zvýšenie záujmu o predpredaj zájazdov na leto o 149  %. Zároveň sa zvyšuje priemerná hodnota objednávky, ktorá činí 762 eur na osobu. To predstavuje 9 % medziročný nárast. Medzi päticu najpopulárnejších krajín na nákup letnej dovolenky s predstihom tradične patrí Turecko, Grécko, Chorvátsko, Bulharsko a Taliansko. Dopyt po týchto destináciách tvorí 68 % z januárového predaja first minute zájazdov na leto 2013.

„Slováci sa na letnú dovolenku radi vracajú do obľúbených a vyskúšaných letovísk. Najobľúbenejšou destináciou zostává Turecko. V tomto roku však oproti tomu minulému štvornásobne vzrástol záujem o pobyty na gréckych ostrovoch. Najnovšie registrujeme aj zvýšený dopyt po zájazdoch na Kapverdské ostrovy či Cyprus, “ povedal Ivan Šidla, marketingový manažér cestovnej agentúry Invia.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom trhu on-line predaja zájazdov. „V ponuke pobytov sú totiž tento rok novo zaradené hotely na severnom Cypre a v Albánsku. Tu sa turistika ešte len rozbieha a ceny sú preto priaznivé. Ľudia môžu tento rok vyberať aj z širšej ponuky hotelov v Portugalsku, na Sardínii a v španielskej lokalite Mar Menor, “ doplnil Šidla.

Zájazdy na letnú sezónu v režime first minute môžu ľudia robiť až do konca marca 2013. Zľavy sa pohybujú v rozmedzí od 15 do 30  % z katalógovej ceny. Pri včasnom nákupe zájazdu môžu turisti navyše získať bonusy k pobytu. Obľúbené sú ponuky zahŕňajúce pobyt pre deti zdarma alebo za zníženú cenu. Výhodou je možnosť zloženia nízkej rezervačnej zálohy, zaistenie dopravy na letisko alebo získanie bezplatných výletov v destinácii.

„Pri nákupe first minute zájazdu bežne platí, že čím skôr pobyt zakúpite, tým viac môžete ušetriť. Niektoré cestovné kancelárie totiž výšky ponúkanej zľavy postupne znižujú, najvýhodnejšie zájazdy sú väčšinou k dispozícii do konca januára. Prípadne rozdeľujú zľavy podľa vybraných termínov či hotelov a tie najzaujímavejšie ponuky sú prirodzene čoskoro vypredané, “ vysvetlil Ivan Šidla z cestovnej agentúry Invia.sk. „Pri výbere zájazdu by sa mali ľudia navyše zaujímať o bonusové bezplatné služby. V tohtoročnej sezóne majú turisti u vybraných pobytov napríklad možnosť zmeniť termín aj lokalitu ešte týždeň pred odletom, “ dodal Šidla.

O spoločnosti Invia.sk

Internetová cestovná agentúra využíva kvalitný know-how svojej materskej spoločnosti INVIA.CZ, ktorá je najväčšou online cestovnou agentúrou v Českej republike. Cestovná agentúra INVIA.SK je autorizovaným predajcom zájazdov od viac ako 300 renomovaných a poistených cestovných kancelárií pôsobiacich na českom a slovenskom trhu.

Špičková technológia, znalosť cestovného ruchu a rýchlosť patria k dlhodobým konkurenčným výhodám spoločnosti. Vybraný zájazd je možné si objednať a kúpiť za rovnakú cenu ako v cestovnej kancelárii, ktorá daný pobyt zabezpečuje.

Kontakty

Ivan Šidla
marketingový manažér
INVIA.SK
e-mail: ivan.sidla@invia.sk
tel.: (+421)2 32 222 820
Dunajská 4, 811 08 Bratislava
www.INVIA.sk

Related Post