Kúpele Luhačovice tradične uspeli na Veľkej cene cestovného ruchu

Kúpele (Lázně) Luhačovice, a. s. tento rok opäť uspeli v súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2017/2018. V kategórii najlepší kúpeľný a wellness balíček získali prvé miesto za produkt Týždeň v hoteli Popper alebo za Četníkmi do Luhačovíc. Slávnostné odovzdávanie cien bolo vo štvrtok 18. 1. 2018 v Brne. Súťaž je vyhlasovaná vydavateľstvom C.O.T. media a Veľtrhmi Brno v rámci veľtrhov GO a Regiontour.

Podľa organizátorov súťaže: “Porota sa v tomto prípade jednohlasne zhodla na tohtoročnom víťazovi pre jeho skvelé prepojenie odkazu televízneho seriálu s aktívnym pobytom. Ide o originálny nápad s regionálnym presahom, so zapojením viacerých subjektov, s nápaditou a dobre cielenou komunikáciou. Takto si predstavujeme kvalitný produkt so skvelým marketingom. ”

COT_0270

Cenu za Kúpele Luhačovice, a. s. prevzal výkonný riaditeľ Ing. Jiří Dědek, MBA, ktorý povedal: „Pobyt Týždeň v hoteli Popper alebo za Četníkmi do Luhačovíc je ponúkaný v dvoch konkrétnych termínoch, 22. 4. – 29. 4. 2018 a 30. 9. – 7. 10. 2018. Našim hosťom by mal navodiť atmosféru začiatku Prvej republiky prostredníctvom úspešného seriálu Četníci z Luhačovíc. Účastníci budú ubytovaní v hoteli Dům B. Smetanu, na ktorého balkóne bude, podobne ako v seriáli, skutočný nápis hotel Popper. Personál bude v dobových kostýmoch, na ulici sa o poriadok postarajú žandári v uniformách z roku 1919 a nebude chýbať ani dobový jedálny lístok a ďalšie prekvapenia. Počas dvoch týždňov v rámci tohto netradičného pobytu pripravujeme organizovaný program s filmovou tematikou (DVD so všetkými dielmi seriálu Četníci z Luhačovíc, brožúra o filmových Luhačoviciach, beseda, zájazd, atď.), pri ktorého zostavovaní sme spolupracovali s Českou televíziou. Základom sú služby zodpovedajúce osvedčenému pobytu Kúpeľná dovolenka.“

Manažment kúpeľov je presvedčený, že ide o výnimočný produkt na českom trhu svojim poňatím aj cieľovou skupinou. Snahou bolo odlíšiť sa od ostatných poskytovateľov na trhu a využiť záujem klientov o známe filmové miesta i filmovú tvorbu, ktorá má vzťah k Luhačoviciam aj celému regiónu. Ponuka by mala osloviť novú cieľovú skupinu a poskytnúť jej väčšiu pridanú hodnotu produktu.

Četníci z Luhačovic (3)

„Na myšlienku využitia filmovej tematiky na pobyt nás priviedla tradícia filmovej tvorby v regióne, stále častejšie nakrúcanie v Luhačoviciach, rastúci dopyt filmových štábov po Luhačoviciach ako po atraktívnej lokalite, ale aj záujem samotných klientov (napr. Ples 2017 v znamení četníkov z Luhačovíc). Pobyt tiež zapadá do aktivít CzechTourismu, ktorý podporuje návštevy miest, ktoré preslávili Česko na striebornom plátne. A v neposlednom rade sme tento produkt zamýšľali ako netradičnú ochutnávku doby pred sto rokmi, kedy vznikalo Československo, čo si práve pripomíname,“ konkretizoval J. Dědek.

Každý hosť akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice dostane po príchode exkluzívnu zľavovú kartu, pri ktorej predložení ušetrí napr. pri objednaní výletov a kultúrnych podujatí a môže byť využitá aj vo vybraných reštauráciách, obchodoch či cukrárňach v Luhačoviciach. Táto karta garantuje najnižšie ceny vybraných služieb a prepája poskytovateľa služieb nielen v Luhačoviciach, ale aj v Zlínskom kraji. Produkt má finančný prínos nielen pre Kúpele Luhačovice, a.s., ale aj pre ďalšie subjekty cestovného ruchu v širokom okolí. Prínosom pre mesto Luhačovice je platba kúpeľného poplatku, ktorý prispieva k rozvoju celého kúpeľného miesta.

Lázeňský hotel Dům B. Smetany

Dům B. Smetany **** alias hotel Popper

Dům B. Smetany**** je komfortný secesný hotel nachádzajúci sa v pokojnom centre kúpeľného areálu. Impozantný dojem umocňuje Bruselská fontána pred jeho vchodom. Hotel poskytuje vysoký štandard ubytovania v izbách vybavených TV / SAT, rádiom, telefónom a minibarom. Príjemné posedenie ponúka snack bar s letnou terasou.

Ocenený produkt Týždeň v hoteli Popper alebo za Četníkmi do Luhačovíc stojí jednu osobu v dvojlôžkovej izbe cca 473 € a ponúka záujemcom 7x ubytovanie, 7x polpenzia, 5x kúpeľnú procedúru (3x veľkú a 2x malú) podľa vlastného výberu z ponuky voľnopredajných procedúr, denne pitnú kúru luhačovických minerálnych vôd a zľavovú knižku.

Ako bonus sa uskutoční beseda s tvorcami seriálu ČT Četníci z Luhačovíc, účastníci dostanú DVD so všetkými dielmi seriálu ČT Četníci z Luhačovíc, darčekové balíčky od usporiadateľov Medzinárodného festivalu filmov pre deti a mládež Zlín Film Festival a poldenný výlet do Filmových ateliérov Zlín a Zlínskeho filmového uzla. Pobyt bol v roku 2017 skúšobne realizovaný v jednom termíne (8. 10. – 15. 10.)

Velká cena cestovního ruchu 2018 - certifikát

„Filmoví fanúšikovia, aj ľudia, ktorí aktívne vyhľadávajú miesta nakrúcania známych filmov a seriálov, ale aj tí, ktorí chcú zažiť niečo nové, sa budú mať čím pochváliť. Oslovovať budeme všetky vekové kategórie. Okrem tradičných a osvedčených pobytov sa stále snažíme hľadať aj výklenky trhu. V čase rastúcej ponuky kúpeľných, relaxačných a wellness pobytov je pre nás uspokojenie potrieb relatívne malej skupiny zákazníkov vhodným prostriedkom k rozšíreniu potenciálneho okruhu záujemcov o naše pobyty,“ uzavrel J. Dědek.

Viac informácií: www.LazneLuhacovice.cz

Related Post