Kúpele Číž ponúkajú v letnej sezóne akciovo znížené pobyty pre všetkých

Letné pobyty v Kúpeľoch Číž zlacneli pre pacientov skupiny A a B o 25 %
Kúpele Číž ponúkajú v letnej sezóne akciovo znížené pobyty pre všetkých

Prírodné jódové kúpele Číž, a. s. ponúkajú pre svojich klientov zo zdravotných poisťovní aj samoplatiacich klientov v hlavnej letnej sezóne rôzne pobytové balíky vo výhodných cenách. Pre pacientov zdravotných poisťovní skupiny A aj B, ubytovaných v liečebných domoch ** Mária,** Slaná,** Neptún, je od júna do augusta 2013 pripravená 25% zľava z doplatku za ubytovanie a stravovanie. Ceny pre pacientov v skupine B, ktorí sú ubytovaní v kúpeľnom hoteli ***Rimava, sa v hlavnej sezóne pohybujú od 15 € do 25 € na osobu a deň v závislosti od druhu ubytovania. Pre samoplatcov sa ceny zľavnených pobytových balíkov pohybujú od 40 € do 48 € na osobu a noc. Informoval o tom riaditeľ Prírodných jódových kúpeľov Číž, a. s. Peter Kmeť.

,,Ponuka platí od júna do konca leta a ceny pobytov sa líšia iba úrovňou ubytovania. V liečebnom dome RIMAVA *** zaplatí pacient zdravotnej poisťovne za akciový pobyt v skupine B 388,50 Eur pri 21 prenocovaniach, zatiaľ čo v liečebných domoch ** Mária,** Slaná,** Neptún je cenová úroveň pobytu od 274 Eur do 367 Eur pri rovnakej dĺžke. V ponuke je ubytovanie v jednoposteľových a dvojposteľových izbách, ako aj dvojlôžkových a rodinných apartmánoch s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú vybavené televízorom, telefónom, rádiobudíkom, sušičom na vlasy, prípojkou na internet, chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. Raňajky pre všetkých klientov sú formou bufetových stolov, obed a večera je na základe výberu zo 4 druhov jedál“, konštatoval P. Kmeť.

Dodal, že Kúpele Číž ponúkajú pre samoplatcov pobyty Víkend Relax, Predĺžený víkend, Liečba a Senior. V letnej sezóne je obľúbeným pobyt Ahoj leto s cenou od 40 €/osobu/noc. Zahŕňa ubytovanie, polpenziu a celodenný vstup do vonkajšieho bazénového komplexu. Do konca júna je pre samoplatiacich klientov pripravený aj výhodný 4-dňový pobyt Predĺžený víkend v cene od 112 € s ubytovaním, polpenziou, balíčkom procedúr a vstupom do telocvične a fitnes. K cenám sa účtuje daň z ubytovania v sume 0,40 Eur na deň odvádzaná obci Číž. V prípade záujmu sa zabezpečuje bezplatný dovoz a odvoz klientov zo železničnej a autobusovej stanice v Číži na základe objednávky na recepcii.

Liečivými účinkami jódovej vody a balneologickou hodnotou sa prírodný liečivý prameň v Kúpeľoch Číž zaraďuje medzi najvzácnejšie v celej Európe. Minerálna voda je bohatá na soli, jód a bróm, ktoré sa v minerálnych vodách nachádzajú zriedkavo. Patrí medzi slané a jej vznik súvisí s výskytom naftových ložísk. O tom, že čížska liečivá voda patrí medzi ojedinelé svetové unikáty, svedčia aj tri zachované certifikáty kvality vody z Budapešti (1896), z Bruselu (1897) a zo svetovej výstavy v St. Luis (USA 1904). Čížska jódová voda priaznivo pôsobí aj pre pacientov s diagnózou skleróza multiplex, detskou mozgovou obrnou, Morbus Perthes.

Kúpele Číž sú malé kúpele s domácou atmosférou, ale napriek tomu historicky významné a ojedinelé miesto na liečbu detí a dospelých, oddychové a relaxačné aktivity. V roku 2012 zamestnávali priemerne 115 ľudí. Zdravotný personál tvorí 40 zamestnancov. Zahŕňa lekárov so špecializáciou FBLR, zdravotné sestry, rehabilitačných pracovníkov, fyzioterapeutov, masérov a sezónne aj plavčíkov. Kúpele zaznamenali v roku 2012 tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb, spolu s tržbami z predaja tovaru vo výške 2,049 milióna EUR. V roku 2012 ich navštívilo 4 095 osôb. Z toho bolo 1 473 klientov zdravotných poisťovní, 1 739 samoplatcov uprednostňujúcich liečebno-rehabilitačné pobyty a 883 klientov na rekondičnom pobyte. Väčšina návštevníkov bola zo Slovenska, nasledovali klienti z ČR, Maďarska, Poľska, Rakúska a Nemecka.

Viac informácií na : www.kupeleciz.sk
Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: 047/5593133-4
E-mail: info@kupeleciz.sk

Related Post