• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Macek o Taekwondu, kvali na olympiáde v Londýne by sme mali

26/08/12 Tags: sport, Súťaž, zdravie

Znojmo – Už takmer dvadsať rokov vedie František Macek v Znojme taekwondo. Vrcholom tohtoročnej sezóny bude majstrovstvách sveta v Kanade. Znojmo sa tiež mohlo objaviť na olympiáde.

Presne 12. septembra 2012 oslávi znojemskej taekwondo dvadsať rokov. Do Znojma ho priviedol František Macek, ktorý je stále hlavným mužom znojemskej školy. Okrem osláv čaká znojemský oddiel majstrovstvách sveta v Kanade. Mohol sa tiež zúčastniť olympiády v Londýne, ale prekážkou boli financie a náročná organizácie. Macek tiež vysvetlil, ako to je s rôznymi odnožami taekwondo. To znojemskej sa nazýva Taekwondo-Do I.T.F.

Ako je možné, že taekwondo má viac odnoží?
Je len jedno. Vždy sa ale našla nejaká múdra hlava, ktorá si povedala, že by mohla dobre zarobiť. Dala taekwondu trochu iný názov, trošičku ho zmenila, dala mu iný znak a založila medzinárodnej federácii. Vždy v nejakom štáte niekoho zblbol, a tým pádom vzniklo niekoľko škôl taekwondo. Sú to odnože, ktoré ale nie sú pravé. Viac na sebaobrana a Macek o Taekwondu, kvali na olympiáde v Londýne by sme mali.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273