• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Hliníkové disky

13/07/12 Tags: disky, elektróny, hliníkové disky

Vedeli ste, že hliníkové disky majú svojich starších súrodencov? V minulosti sa totiž často na výrobu kolies používali magnéziové zliatiny, avšak hliníkové disky ich vďaka svojim kvalitám úplne vytlačili, a tak môžete kolesá z magnézia vidieť už prakticky len na starých klasických autách. Najväčším problémom magnézia bolo, že ľahko podliehalo korózii, čo je na kolesách samozrejme veľmi neželaným javom. Tým pádom sa kolesá často úplne zničili už po pár mesiacoch.

Ďalšou značnou nevýhodou magnéziových kolies je ich vysoká horľavosť. Magnézium je vo všeobecnosti síce veľmi ťažké zapáliť, avšak keď už vzbĺkne, ide o silný plameň, ktorý nie je možné ľahko zahasiť, keďže horí dokonca aj pod vodou. A to už na prvý pohľad nie je vhodnou kombináciou so zahrievajúcimi sa pneumatikami, ktoré sú z gumy, ktorá tiež horí veľmi dobre… Preto sa museli magnéziové kolesá striekať špeciálnymi nátermi, ktoré malí odolať požiaru a tento náter sa musel naviac pravidelne kontrolovať, čo je pre hliníkové disky neznámym pojmom. Magnéziové kolesá boli populárne najmä v 60tych rokoch, no problémy s nimi viedli k vývoju nových postupov a zliatin, z čoho vznikli aj dnešné hliníkové disky.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273