Športová oceľová hala s lezeckou stenou

Stavebný partner L.S.P. Zlín postavil v Zlíne pre spoločnosť Altissimo športovú halu Astron s horolezeckou stenou. Lezecké centrum ponúka športové vyžitie na jednej z najväčších umelých lezeckých stien v Českej republike. Športovci majú možnosť využívať lezeckú stenu o ploche 900 m2 , pričom hala sa rozkladá na 540 m2.

Športoví nadšenci si chvália komfortné zázemie lezeckého centra. V oceľovej hale je k dispozícii nielen lezecká stena, ale aj detský kútik umiestnený priamo vedľa steny a príjemná kaviareň, kde sa návštevníci môžu občerstviť a zároveň presklenou stenou pozorovať lezecký um ostatných lezcov. Vďaka predajni v prvom poschodí a požičovni lezeckého vybavenia je ponuka služieb kompletná.

Dvojpodlažná oceľová hala lezeckého centra bola postavená v priebehu iba štyroch mesiacov . Na stenové opláštenie boli použité PUR panely s hrúbkou 100 mm a zastrešenie zaisťuje fóliová strecha s 2 % sklonom. Medziposchodie je kombináciou INODEKu a MONODEKu.

Lezecké centrum je vyhľadávaným a obľúbeným miestom, kde nájdu vyžitie nielen profesionálni lezci, ale aj začiatočníci a deti. Lezecká stena vysoká 15,6 m je univerzálna vďaka rôznym obtiažnostiam lezeckých ciest .

Staviteľ oceľovej haly, L.S.P. Zlín , splnil všetky očakávania investora, spoločnosti Altissimo, ktorý požadoval nadčasovú budovu s moderným dizajnom v krátkom časovom horizonte.

Related Post