Prečo spolupracovať s realitnou kanceláriou?

Aj napriek rečiam o tom, že realitná kancelária nemusí byť seriózna  a ešte k cene nehnuteľnosti navýši aj svoju províziu, ju vyhľadáva čoraz viac ľudí. Aké sú jej výhody a prečo sú také populárne?

Samé výhody

Pracujete a jednoducho nemáte čas na zbytočné vybavovania? Potom sa zverte do rúk realitnej kancelárie pretože práve tá všetko nájde a vybaví za vás. Obvykle majú tieto kancelárie aj vlastného právnika ktorý pozná reality a pohybuje sa práve v týchto oblastiach predaja, takže príprava zmlúv nebude dlho trvať. Dobrý realitný maklér má navyše zmapované všetky ponuky vo svojom okolí tak, aby vám vedel ponúknuť to najzaujímavejšie; ak hľadáte reality v meste Brezno bez problémov pripraví nehnuteľnosti práve v tomto meste.

Ak neviete dobre vyjednávať alebo si na to netrúfate, maklér má dostatočne bohaté skúsenosti aj s touto oblasťou. Stáva sa, že s majiteľmi dohodne ešte nižšiu cenu aby bol dosiahnutý kompromis medzi predávajúcim a kupujúcim. Samozrejmosťou by mal byť i právny a poradenský servis v prípade akýchkoľvek otázok.

Väčšia alebo menšia?

Často padá otázka, či vyhľadať menšiu alebo radšej väčšiu realitnú kanceláriu. Väčšia zastrešuje viacero nehnuteľností, často aj z viacerých krajov Slovenska takže jej ponuka je rozdelená napríklad na reality Banská Bystrica, reality Košice a reality Prešov. Alebo ponúka jeden celý región v ktorom pôsobí. Výhodou je široká ponuka z ktorej si pravdepodobne vyberiete veľmi rýchlo, no na druhej strane prístup k zákazníkovi nemusí byť až taký individuálny nakoľko makléri nemôžu byť na viacerých miestach naraz (hlavne ak ich je vzhľadom na počet zákazníkov málo).

Na druhej strane menšia realitná kancelária pravdepodobne zabezpečí individuálnejší prístup a ešte k tomu bude mať väčší záujem práve o vás. No treba počítať s menším okruhom ponúkaných nehnuteľností, minimom referencii (práve tým, že je malá, nebude mať priveľa referencii) a tiež s vyššou províziou.

Related Post