Prečo je torrent výhodný

Ak dodržiavate niektoré základné pravidlá pre využívanie torrentov, je to nepochybne najlepší spôsob, ako zdierať veľké súbor y on-line. Ako však dosiahnuť, aby torrenty zaručili najlepšiu rýchlosť sťahovania.

Používanie torrentov však môže byť za určitých okolností nebezpečné.

Čo je kompresia a dekompresia súborov?

Oficiálne je torrent súbor obsahujúci metadáta súvisiace s filmom, skladbou, softvérom alebo fotografiou stiahnutou z peer-to-peer siete – aj keď sa termín bežne používa na označenie ktoréhokoľvek z vyššie uvedených typov súborov P2P. Torrenty sú jedinečné v tom, že nie sú udržiavané a distribuované na ľubovoľnej webovej stránke. tieto úlohy spočívajú na používateľoch P2P sietí, ktorí po načítaní súboru okamžite začnú  poskytovať prevzaté údaje na odovzdanie ostatným účastníkom P2P. Preto je sú súbory torrent rýchle a pohodlné.

Bezpečnosť údajov

Mnoho odporcov zdieľania súborov P2P tvrdí, že odovzdanie torrentu otvára bránu k iným uloženým údajom počítača. Toto tvrdenie môže byť obzvlášť znepokojujúce pre majiteľov firiem, ktorí sa obávajú o stratu firemných údajov. Platí to však iba vtedy, ak sa tieto údaje uchovávajú v rovnakom priečinku ako uploadovaný torrent. Pretože sú súbory stiahnuté cez stránky torrentu prenášané spolu s inými používateľmi, štandardne sú uložené v priečinku, ktorý umožňuje zdieľanie obsahu. Takže, ak nemáte vo zvyku uchovávať kritické obchodné údaje v priečinku na stiahnutie torrentu vášho počítača, vaše firemné alebo iné údaje budú  bezpečné. Z bezpečnostných dôvodov je však dobré vypnúť zdieľanie osobných priečinkov.

TIP redakcie: overeným a bezpečným spôsobom na zdielanie torrentov je služba sktorrent.eu.

 

Related Post