Pravidelné tepovanie je dôležité

Čistý domov nie je len o estetickom a harmonickom prostredí. Čisté prostredie pomáha k zdraviu a bezpečiu vás a vašej rodiny.

Roztoč domáceho prachu je hlavným trvalým zdrojom alergénov a významnou príčinou alergie a alergickej astmy. Vystavenie alergénom v domácom prostredí môže spôsobiť závažné choroby. Úloha alergénov  je rozhodujúca pre vývoj alergie a astmy.

Najmä pri dojčatách platí,  že budú trpieť alergiami alebo sipotom, ak sú vystavené domácim baktériám a alergénom z hlodavcov, švábov a mačiek počas prvého roka života.

Tepovanie kobercov, sedačiek a iných čalúnených častí vášho nábytku je preto veľmi dôležité. Čisté koberce a nábytok sú dôležité z estetického hľadiska, predlžuje sa ich životnosť, ale najmä je to ochrana vás a vašej rodiny pred nebezpečnými roztočmi a inými baktériami. Odborníci na základe výskumov odporúčajú tepovanie kobercov, a čalúneného nábytku aspoň 3 x do roka.

Kvalitné tepovanie vás zbaví všetkých nečistôt, cigaretového dymu, a tiež fľakov a nečistôt po vašich domácich miláčikoch. Pravidelné hĺbkové čistenie profesionálnou firmou úplne odstráni tiež prachové častice.

Zdravotné výhody tepovania

Ak nie je koberec, alebo čalúnený nábytok správne čistený, môže spôsobiť celý rad zdravotných problémov. Zachytávajú znečisťujúce látky, prachové častice, baktérie a huby. Tieto sa časom nahromadia a koberec a tiež čalúnený nábytok  je zdrojom dráždivých látok. Tieto dráždidlá môžu spôsobiť alergie a iné zdravotné problémy, ako je ekzém a astma, čo vedie k chorobe.

Profesionálne tepovanie používa techniky hlbokého čistenia, ktoré vás zbavia všetkých týchto dráždivých látok.

TIP PRE VÁS: potrebujete vytepovať koberec, alebo vytepovať sedaciu súpravu v Seredi a okolí? Vytepuj.sk je overený poskytovateľ čistiacich služieb. Sem sa radí aj tepovanie prostredníctvom profesionálnych nástrojov, ktoré vás zbavia akýchkoľvek nebezpečných látok, a dokonale vyčistia a ochránia vašu domácnosť, kanceláriu, alebo firmu.

 

Related Post