Kvalitné voliéry a klietky

Každé zviera potrebuje pre svoj život dostatočne veľkú klietku, alebo voliéru. Potrebná veľkosť klietky, alebo voliéry sa odvíja od viacerých faktorov. Treba zohľadniť veľkosť chovaného zvieratka, možnosť párenia sa, prístup k potrave… Skúsený odborník vám spoľahlivo poradí pri výbere správnej veľkosti klietky či voliéry, aby chované zvieratko malo k životu potrebný priestor.

Tiež je dôležité, aby bola klietka vyrobená z materiálov, ktoré zabránia akémukoľvek poraneniu. Najmä pri kúpe klietky od neskúseného výrobcu môžete kúpiť nekvalitne vyrobený produkt a môže dôjsť k poraneniu, ak nie sú niektoré časti klietky detailne spracované.

Každé zvieratko musí tiež žiť v čistom prostredí. Preto je dôležité, aby sa klietka a voliéra jednoducho čistila. Prístup do klietky musí byť jednoduchý a praktický.

Skúsený chovatelia už pravdepodobne vedia, aké požiadavky by mala mať kvalitná klietka. Ale čo začínajúci chovatelia?

Kvalitné poradenstvo pri výbere klietky a voliéry ponúka skvelevoliery.sk .

Ako hovorí Peter Novák, „v súčasnosti neexistujú žiadne normy týkajúce sa výroby vtáčej klietky. Bez ohľadu na to, či je klietka určená pre malé alebo veľké spoločenské vtáky, materiály použité na výstavbu sú také rozdielne ako samotné konštrukcie. Variabilita materiálov je extrémnejšia v menších klietkach, kde náklady sú častejšie prvoradou úvahou a menej požiadaviek kladie na štrukturálnu integritu klietky. Veľké klietky vyžadujú väčšiu pevnosť,  pre silu, ktorú môžu vtáky vyvíjať zobákmi. Potreba väčšej pevnosti sa zvyčajne premieta do nákladnejších materiálov.“

Vyberte si aj vy pekné a spoľahlivé klietky, alebo voliéry!

Related Post