Jarné upratovanie

Jar je čas nielen radosti, že po dlhej zime prichádzajú prvé teplejšie slnečné lúče, ale tiež upratovania a často i životných zmien. My sa ale budeme venovať fyzickému upratovaniu v našich príbytkoch, kanceláriách a komplexoch. Bez čoho čistenie nie je efektívne?

V prvom rade bez parných čističov. Ich boom bol kedysi spôsobený štýlom ktorým čistia. Parný čistič vám totiž vyčistí domácnosť a kancelárie len pomocou pary takže nie sú nutné žiadne ďalšie chemické prostriedky. Môžete ho tiež použiť aj u ľudí alergických na prach ako aj pri malých deťoch. Najlepšie na týchto čističoch ale to, že okrem podláh a kobercov zvládnu i okná, sedačky, kúpeľne a menšie typy autá. Jedným spotrebičom tak zvládnete viacero miest v interiéri.

Druhým pomocníkom bez ktorého by čistenie nebolo efektívne je tlakový čistič. Ten je použiteľný nielen v halách a väčších priestranstvách, ale jeho pomoc oceníte aj v záhrade kde vďaka rotujúcim tryskom striekajúcim vodu zvládne ovlažiť a vyčistiť trávnik či vonkajšiu dlažbu. Vysokotlakové čističe sa dnes už dajú využiť aj na zakrivených povrchoch takže bez námahy umyjete prakticky akúkoľvek podlahu vrátane exteriéru.

Na záver treba spomenúť stále aktuálne tepovače. Ak žiaden práve nemáte po ruke nevadí; existujú šikovné požičovne tepovačov napríklad v Bratislave. K nim vám dobrá požičovňa poskytne tiež čistiace roztoky alebo tablety aby ste bez námahy vytepovali čo potrebujete.

Pokiaľ ste ešte len vo fáze nakupovania čistidiel a mašiniek určených na upratovanie myslite už teraz na opravy. Čo ak sa vám tepovač alebo parný čistič pokazí o rok alebo o tri presne akoby naschvál v čase, keď ho budete potrebovať? Kupujte preto radšej overené značky a vopred si zistite servisné centrá. Profesionálny servis ponúka napríklad servis Kärcher a mnoho ďalších.

Related Post