Inšpirácie pre detskú izbu

Zariaďujeme detskú izbu

Ak idete premýšľať alebo už zariaďujete detskú izbu, určite premýšľate nad tou najlepšou variantu, nad zložením jednotlivých blokov nábytku a vhodnej postele do detskej izby. Dôležitá je aj farebnosť detskej izby a netreba zabúdať nad výberom podlahy, ktorá by mala byť neutrálnej farby a vhodná aj pre alergikov.

Farebnosť detskej izby

Detská izba by mala byť farebnosťou a doplnkami vhodne dopĺňaná a mali by byť kupované aj predvídavo – dieťa rýchlo rastie a vyvíja sa a preto treba hľadať aj materiály, ktoré sa tak rýchlo neopozerajú. Trendom na steny sú rôzne samolepiace etikety z detskými hrdinami, týchto je veľký výber preto sa dajú dobre farebne kombinovať aj s farebnou stenou.  Farebnosť ladíme podľa toho či v nej bude bývať chlapec alebo dievča.

Kvalitná posteľ

Detská izba by mala mať kvalitnú posteľ. Pri jej výbere je  dobré myslieť do budúcnosti a už vopred kúpiť o niečo dlhšiu posteľ, aby sme ju nemuseli rýchlo meniť. Dnes sú detské postele vyrábané z veľmi kvalitných materiálov, preto určite vydržia niekoľko rokov. Tiež výber matracov by sme nemali nechávať na náhodu a kupovať len matrace od preverených predajcov z referenciami.

Kam ukladať hračky

detskej izbe nesmie chýbať dostatok úložného priestoru. Sami určite viete, koľko rôznych „veľmi dôležitých“ maličkostí má vaše dieťa a tých sa nechce vzdať. Detskú izbu je dobré vybaviť dostatkom odkladacieho úložného priestoru, tak aby sme dobre a bezpečne mohli odkladať veci našich detí. Otvorené police nie sú vhodné, je v nich vidieť aj malý neporiadok ale najmä u malých detí hrozí, že tie by mohli prevrhnúť nejakú vyššie položenú vec a spôsobiť si úraz. Na voľne položených veciach sa tiež drží prach, ktorý môže byť nebezpečný pre alergikov.

Aké detské izby trendy

Najmä pre najmenších sú veľmi zaujímavé tematické detské izby. Môžete izbu zariadiť motívom niektorej z obľúbenej rozprávkovej postavy alebo si môžete vybrať dekor milého zvieratka. Detskú izbu môžete celú zladiť do jedného rozprávkového námetu a mať tak regál, nočný stolík aj úložný box v detskej izbe

 

 

Related Post