Ako si vybrať pracovnú obuv

Požiadavky na pracovnú obuv sú v určitých ohľadoch rovnaké, ako pri bežnej obuvi. Obuv musí byť pohodlná, odolná a priedušná. Obuv máme na nohách často viac ako 8 hodín. Nekvalitná pracovná obuv môže byť preto zdravotným rizikom a môže tiež zapríčiniť pracovný úraz. Tomu sa všetci chcú predsa vyhnúť! Vyberte si teda vhodnú pracovnú obuv. Na rady, ako si vybrať správnu pracovnú obuv, sme sa obrátili na odborného pracovníka firmy Bormis s.r.o.

Pracovná obuv je špecifickým druhom obuvi. Dôraz sa musí klásť predovšetkým na funkčnosť a komfort. Ten musí niekedy ustúpiť dizajnu, ale pracovná obuv musí byť mať tiež príjemný dizajn. Najmä pracovníci ktorí prichádzajú do kontaktu so zákazníkmi, musia vyzerať aj v pracovnom oblečení a obuvi reprezentatívne.

Výber pracovnej obuvi je vždy podľa jej účelu. Inú pracovnú obuv potrebuje robotník na stavbe, inú upratovačka a inú potrebuje pracovník vo výrobnej hale. Pri výbere je treba vždy zohľadňovať výber, hovorí predajca Bormis s.r.o.. Pre zimné obdobie, ale rovnako tak aj pre pracovníkov v chladiarenských prevádzkach je potrebná zimná pracovná obuv. Bielu pracovnú obuv využijú pracovníci v potravinárskom priemysle a zdravotnícke zariadenia.

V menej kritických prevádzkach je oceňovaná trekingová obuv. Tá je praktická, účelná a veľmi pohodlná aj na dlhšie nosenie.

Požiadavky na pracovnú obuv:

  • Mala by mať proti sklzovú podrážku
  • Podrážka odolná voči prepichnutiu
  • Musí byť vyrobené z kvalitných a zdravotne bezchybných materiálov
  • Z ohľadom na účel využitia by mala byť ľahká a správne tvarovaná

Dôležitá je tiež cena a rýchlosť dodania. Tradičný slovenský dodávateľ pracovnej obuvi a pracovného oblečenia, má široký výber pracovnej obuvi pre každú firmu a účel využitia. Vyberte si lacnú a kvalitnú obuv z ponuky, alebo si nechajte poradiť odborným pracovníkom.

Related Post