Premeňte svoj balkón na dokonalé miesto na grilovanie


Jar prišla tento rok skôr ako inokedy a tak nás ťahá do prírody, na chaty, chalupy či do záhrady. S tým je spojené aj grilovanie, stretávanie sa so susedmi, priateľmi či rodinou pri voňavých grilovaných dobrotách. A aj ak bývate v paneláku a máte len malý balkón, stále si môžete grilovačku vychutnať. Odpracte z neho nepotrebné rárohy,ktoré tam skladujete a premeňte ho na grilovaciu oázu.

Prv než sa pustíme do upratovania balkóna, musíme prekonať hlboko zakorenený predsudok: Mnoho ľudí je totiž presvedčených, že dokonale grilované pochúťky možno pripraviť len na grile na drevené uhlie. Samozrejme: Drevené uhlie a brikety vydávajú jedinečnú vôňu, ktorá je s grilovaním spojená. Avšak kvalitné plynové a elektrické grily za uhlím v ničom nezaostávajú. O tom ako steak bude chutiť, nerozhoduje totiž druh grilu, ale teplota, ktorú gril vytvorí. Existujú aj plynové a elektrické grily s dostatočným výkonom, aby si každý mohol na grilovaných lahôdkach pochutnať.

Elektrické grily – malý priestor veľké možnosti

Zastrčiť šnúru do zásuvky, nastaviť požadovanú teplotu, chvíľku počkať a je hotovo! Také jednoduché je elektrické grilovanie. A najlepšie na tom je, že pred grilovaním netreba na poschodie vláčiť desaťkilové vrece s drevným uhlím a po grilovaní zasa likvidovať popol. Kým začnete, mali by ste si najprv zistiť všetky zákazy a nariadenia, ktoré upravujú grilovanie na sídliskách a balkónoch. S elektrickými grilmi by však problém nemal byť, na balkónové grilovanie sú vhodnejšie ako tie na drevené na uhlie.

Related Post