Päťkrát krásny exteriér s modernou betónovou dlažbou

Univerzálne možnosti použitia, nečakané farebnosti, vynikajúce technické vlastnosti a najmä inšpirácie pre krásny priestor v každom štýle – to sú trendy modernej betónovej dlažby pre stavebnú sezónu 2014. Dajte okoliu domu jedinečnú tvár s kolekciou ABW!

Vyskladajte si svoj sen
Nápaditá pokládka môže dlažbu aj celý priestor doslova posunúť o úroveň vyššie. Nebojte sa netradičných riešení, ktoré exteriér rozohrajú aj bez investícií navyše. Chcete terasu, ktorá „ukáže“? Potom určite zvážte veľké formáty a ich nevšedné kombinácie s menšími dlažbami. Hitom sú platne inšpirované prírodou, triezvo minimalistické, ale aj jemne rustikálne a ich efektné snúbenie napríklad s drobnými mačacími hlavami.

Schodisko s atmosférou
Ani schodíky nemusia byť z núdze cnosť – práve naopak. Vhodnými kombináciami platní sa z nich môže stať jedinečný architektonický detail okolitej dlažby. „Je veľa možností, ako schodíky urobiť zaujímavo a esteticky. Spevnenie prevýšenia je napríklad možné riešiť použitím základného prvku dlažby, ale aj rôznymi obrubníkmi, pričom jediným obmedzením je Vaša fantázia,“ radí Josef Lasak, konateľ spoločnosti Austria Beton Werk.

Trvanlivé sedenie či netradičné kvetináče
Príjemné vonkajšie zákutie na relax nemusíte riešiť ako všetci. Môžete ho ozvláštniť napríklad sedením z betónových prvkov v štýle okolitej dlažby. Výhodou takejto netradičnej lavičky je nielen atraktívny dizajn, ale je zároveň mimoriadne trvanlivá a prakticky bezúdržbová. Rozmýšľate prípadne, kde zohnať kvetináč, ktorý by sa stal kompaktnou súčasťou priestoru? Aj tu ponúkajú moderné betónové prvky možnosť jednoducho si vyskladať črepník v štýle a rozmeroch, ktoré potrebujete.

Šikovné múriky a ploty
Na to, aby ste vytvorili akýkoľvek predel priestoru v jednotnom štýle, vám pri betónovej dlažbe postačí klasická plotová tvárnica, prípadne doplnená univerzálnymi prvkami, s ktorými sa spôsobu ukladania žiadne medze nekladú. Vyhrajte sa s kreatívnym zakončením plota, obrubníkmi, či si vytvorte úplne nový spôsob využitia plotového systému. Výsledok bude stáť za to!

Účelné detaily na mieru
Potrebujete v rámci exteriéru vytvoriť účelné podstavčeky či podporné stĺpiky? Nemusia byť len praktické. Vďaka univerzálnym možnostiam betónových prvkov ich môžete dokonale zladiť s okolitým vydláždeným priestorom a vytvoriť tak príjemné, nerušivé architektonické celky skrývajúce nečakané prekvapenia.

Related Post