Koberec do detskej izby

Koberec do detskej izby

Detská izba je miesto, kde sa dieťa môže učiť, hrať a po celom dni pokojne spať. Všetky tieto funkcie by mali byť zohľadnené pri navrhovaní detskej izby. Tiež nemožno zabudnúť na dokončenie podlahy, pretože tí najmenší trávia veľa času práve na zemi.

Mäkký a teplý koberec

Pre dokončenie podlahy v detskej izbe ponúkame možnosť využiť koberce a koberčeky. Deti často idú von z postele s bosými nohami a pri hraní sedia na podlahe. Takže stojí za to a je dôležité, aby šli a sadli si na niečo, čo je teplé a príjemné na dotyk. Tento typ prevedenia, na rozdiel od dosiek a dlažieb, zabraňuje pošmyknutiu, čo zvyšuje bezpečnosť detí. Mäkký koberec utlmí potenciálny pád.

Detske koberce

Stavte na farbu izby

Deti majú radi obvykle usporiadané izby s intenzívnymi, veselými farbami. Kusové koberce a koberce na hranie pomôžu dokončiť ich vzhľad. Prichádzajú v rade žiarivých farieb, majú tiež atraktívny dizajn a rôzne dĺžky vlasov. Aké farba sa najlepšie hodí do izby dieťaťa, najmä ak je už staršie a chce sa účastniť na týchto rozhodnutiach? Môžete tiež sledovať vedecký výskum na farby, ktoré hovoria že napríklad, červená má vplyv na rozvoj tvorivosti, žltá zlepšuje náladu, modrá a zelená podporuje  pokoj, pomarančová stimuluje zábavu zlepšuje koncentráciu, biela a hnedá dáva pocit bezpečia.

Vtipné vzory kobercov

Izba pre bábätko sa môže tiež oživiť kobercom vo vzoroch. K dispozícii sú nielen klasické pruhy, alebo geometrické motívy, ale aj celý rad obrazov postáv z obľúbených rozprávok a kreslených filmov. Veľmi populárny je koberec, ktorý znázorňuje doskové hry a aktivity, ako je napríklad koberec s motívom ciest a ulíc, koberec autodráha.

Related Post