Drevo pozdvihne šarm bielej

Biela farba kraľuje interiérovému dizajnu už zopár rokov. Viaceré miestnosti v byte či dome sa stali pre ňu ideálnym miestom. Mnohí z nás obľubujú prelínanie bielej a hnedej. Táto farebná kombinácia jednoznačne ladí oku. To, že biela je skôr studenou farbou vyvážia odtiene dreva, ktoré celý interiér zútulnia.

mark-west-411332 kirill-zakharov-119133

Prírodnému šarmu dreva najviac sedí čistota výnimočnej bielej. Takýto interiér využíva hru svetla a kontrastov. S minimalistickým bielym priestorom si drevo rozumie vo všetkých svojich formách.

breather-163396

Drevená podlaha tvorí, krásny a elegantný kontrast s bielou stenou. Neodporúčame použiť na podlahe aj nábytku rovnakú štruktúru toho istého dreva – riskujete fádny interiér. A vôbec, vo všetkých prípadoch by sa mal odtieň nábytku a odtieň podlahy mierne líšiť. Nábytok by mal byť o tón až dva tmavší alebo svetlejší, ako podlaha, aby s ňou nesplynul a interiér nepôsobil nudno a monotónne.

crew-56831

Drevo ako oheň

Čisto bielu farbu v interiéri neohreje nič tak dobre, ako drevo. Ukrýva v sebe prirodzené teplo, ktorým nedisponuje ani žiarivá žltá farba – tá sa popri ňom stáva len nudným, umelým nositeľom svetla. Samozrejme, s drevom je to ako s čímkoľvek ostatným a nikdy to s ním netreba prehnať.

atilla-taskiran-123813

Doladiť detaily sa oplatí

Kombinácia dreva a bielej farby bude síce vyzerať krásne a elegantne v jednej miestnosti, ale zvoliť ju do celého bytu už nemusí pôsobiť rovnako, môže vyzerať jednotvárne a opozerať sa. Preto sa nebojte kombinovať drevo s farbami. Ideálna je vždy jedna základná a jedna doplnková farba. Dôležité sú aj doplnky, bez nich by tento štýl strácal svoju útulnosť a domácu atmosféru.

www.polifarbesk.sk

Related Post