Pôvabná, no zároveň zložitá kombinácia farieb pri ladení v interiéri: čierno-biela. Čierno-biely interiér je náročný, ale ak sa podarí krásne zladiť a vyzdvihnúť priestor má to neopakovateľný výsledok. Na internete môžete nájsť mnoho obrázkov interiéru, kde je použité toto ladenie a verte nám máte čo robiť.

Kombinácia čiernej a bielej bola obľúbená v období funkcionalizmu. Je typická i pre art deco a kubismus, retro lookom sa nechávajú ovplyvniť súčasní dizajnéri.
Niektorí ju zbožňujú, iní naopak nemusia. Ako to spraviť tak, aby bol interiér luxusný, krásny, elegantný a zároveň nepôsobil chladne? Všetko sa dá, len potrebujete vedieť pár detailov. Aj čierno-biely interiér má svoje pravidlá.

Čierno-bielo zariaďujte od podlahy
Ťažko sa bude zariaďovať akákoľvek miestnosť v čierno-bielej kombinácii, ak už máte položenú podlahu. Lepšie je, ak začnete vizualizovať interiér doslova „od podlahy“. Vybieliť stenu, vybrať čiernu alebo bielu kuchynskú linku, zavesiť čierno-biele závesy doplnené čierno-bielym kobercom nie je optimálny prístup. Pri tejto kombinácií treba zvážiť každý detail, pohrať sa s farebnými plochami, materiálmi, ich štruktúrou, odtieňmi farieb, rôznymi tónmi svetla. Spojenie týchto farieb si vyžaduje vynikajúce dizajnérske oko, aby nenarušilo atmosféru domácnosti, ale naopak.

www.polifarbesk.sk

Related Post