• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

O laserových ukazovátkach

29/10/12

Laserové ukazovátko je dnes už bežnou súčasťou našich životov. Vďaka tomu, že je optika dnes už veľmi dostupným riešením, sú tieto zariadenia dostupné pomerne lacno a takmer všade. Ide o malé príručné zariadenie, ktoré má zdroj energie (najčastejšie batériu) a laserovú diódu, ktorá emituje priamy koherentný málo výkonný laserový lúč, ktorý je určený na to, aby malým, jasne viditeľným svetelným bodom zvýrazňoval bod záujmu toho, ktorý ním ukazuje. Sila takéhoto lasera je najčastejšie jurisdikciou obmedzená na 5 mW.
Dobre nastavená optika a malá šírka a výkon lúča spôsobujú, že samotný lúč je, až na výsledný svetelný bod na jeho konci, v bežnom vzduchu neviditeľný. Viditeľný je, len keď ním prechádzajú čiastočky prachu alebo trebárs vodnej pary. V čistom prostredí sú však viditeľné zelené a modré lasery s vyšším výkonom. Vďaka tomu, že je ich svetelný bod ľahko viditeľný aj za bieleho dňa, sa laserové ukazovátka stali obľúbenou súčasťou mnohých kancelárií či prezentačných miestností a každý z nás tak môže mať pri sebe kus toho, čo bolo v minulosti len ťažko predstaviteľné.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273