• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Batérie a akumulátory

12/10/12 Tags: akumulátory, Batérie

Predstavte si svet, kde by muselo byť každé elektronické zariadenie zapojené v zásuvke. Lampáše, načúvacie prístroje, mobilné telefóny a iné prenosné vymoženosti našej doby by museli byť prepojené s elektrickou sieťou, čo by ich robilo ťažkopádnymi a občas aj zbytočnými. Autá by nemohli byť odomknuté stlačením jediného gombíka.

Tieto automobily by dokonca nemohli byť ani naštartované otočením kľúčika. Piesty v motore by ste museli rozhýbať ručne veľkou tyčou tak, ako to robili ľudia v minulosti. V tomto svete by boli všade naokolo porozhadzované elektrické káble, čo by spôsobovalo mnohé bezpečnostné riziká a nebolo by to ani veľmi estetické. Našťastie, tento svet je iba nepríjemnou predstavou. Poznáme totižto také vymoženosti, akými sú batérie a akumulátory.

Tie predstavujú jednoduchý a prenosný zdroj elektrickej energie, ktorý robí mnohé moderné aspekty nášho života spojené s technikou možné. Tomuto vynálezu môžeme ďakovať šikovnému technikovi menom Luigi Galvani z roku 1786.

www.batimex.sk

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273