Problémy v našom zdravotníctve sa vlečú už roky

Rodinkárstvo a korupcia

sa v našom zdravotníctve rozrástla do takých rozmerov, že ju niektorí z nás považujú za samozrejmosť. Takýto prístup však iba pridáva “drevo do ohňa” ako sa hovorí. Ale nie je to až také strašné ako sa zdá. Nemôžeme hádzať všetkých lekárov do jedného vreca. Nikto nie je dokonalý a ani pre doktorov neplatí výnimka. Je jedno či ide o chirurga z Bratislavy alebo zubára v Rimavskej Sobote. Obaja majú rovnaké právo na vhodné pracovné podmienky. Akosi to však v našej krajine neplatí. Aj preto dnes mnoho lekárov a sestričiek protestuje proti zmenám vo financovaní a odmeňovaní lekárov a ostatných zdravotníckych pracovníkov.

Vhodné podmienky

však neznamenajú rovnaké ceny či kvalitu služieb.  Internista v Humennom nemôže mať rovnaké ceny ako internista v Trnave. Už len preto nie, že ceny za nájom, cestovné či priemerná výška príjmu sú v Humennom oveľa nižšie. Preto sú aj ceny za služby, ktoré nie sú platené poisťovňou nižšie ako napr. v Trnave.

Ako pomôcť?

Ak hľadáte čo najlepšieho doktora v určitej oblasti, napríklad zubára, odporúčam vám prezrieť si webstránku lekár.sk. Je to zoznam lekárov po celom Slovensku, kde si môžete pozrieť ich hodnotenie od pacientov a zároveň môžete pridať aj vlastné hodnotenie doktorovi, ktorého navštevujete. Odporúčam ho aj lekárom, pretože sa tam môžu dobrovoľne zaregistrovať a získať tak možnosť odozvy od svojich pacientov.

Týmto spôsobom sa dá odhaliť aj korupcia u niektorých doktorov, pretože stačí ak pacienti napíšu svoje skúsenosti s lekárom a ohodnotia jeho prácu.

Ak chceme čo najmenej korupcie v našom zdravotníctve, mali by sme začať práve od seba. Každé jedno hodnotenie môže pomôcť pacientovi, pri hľadaní najlepšieho doktora, a doktorovi pri zlepšovaní svojich služieb.

Related Post