Ako sa zbaviť tukových vankúšov na bruchu?

Tuk sa veľmi často môže ukladať na niektorých častiach tela viac ako na iných. Hovoríme potom o takzvaných problémových partiách tela. Každý z nás má inú problémovú partiu, vo všeobecnosti problémové partie závisia od pohlavia a veku. U mužov je častejšie ukladanie tuku v oblasti brucha, u žien v oblasti bokov či zadku. S pribúdajúcim vekom sa však môžu tieto pomery meniť.

Brucho možno teda zaradiť medzi časté problémové partie, s ktorou má veľa mužov a žien problém. Chudnutie brucha je samozrejme súčasťou procesu chudnutia ako celku a nemožno sa obmedziť len na túto časť tela a chcieť chudnúť parciálne, len z problémovej partie. V prvej fáze je veľmi podstatné zvoliť si reálny cieľ. Samozrejme, nemôžete čakať výsledky zo dňa na deň, na dosiahnutie plochého pevného bruška bude potrebné venovať sa cvičeniu a chudnutiu dlhodobo. Nezabúdajte, ako dlho trvalo priberanie, nemôžete teda očakávať že schudnete za týždeň.

Úprava životného štýlu

Ako pri chudnutí všeobecne, aj tu je nutné prehodnotiť svoj doterajší životný štýl a upraviť ho čo najoptimálnejšie. Ak si naozaj prajete schudnúť natrvalo, vyhnite sa všetkým sľubom rýchleho úbytku váhy, zázračným pilulkám či zaručene pohodlným metódam, efekt zvyčajne nebýva dlhodobý, alebo sa v horšom prípade nedostaví vôbec. Jediné čo Vám zostane ak naletíte na takéto lacné reklamy, je prázdna peňaženka. Doplnky stravy Vám síce môžu vaše úsilie v určitých ohľadoch uľahčiť, ale určite úplne nenahradia Vaše vlastné odhodlanie a chuť so sebou niečo robiť.

Správna výživa

Z hľadiska výživy je potrebné venovať pozornosť energetickej bilancii, teda vzťahu medzi príjmom a výdajom energie. Práve tento pomer určuje, či sa Vám nakoniec podarí schudnúť, alebo nie. Ak si celkom nie ste istí Vaším jedálničkom, obráťte sa na odborníka na výživu, ktorý Vám presne poradí vhodné zloženie stravy. Istotne poznáte zásadu jesť pravidelne a jedlo rozložiť do viacerých menších porcií. Ideálne by ste si mali nájsť čas na jedlo 5-6 krát denne. Do jedálnička zaraďte viac ovocia, zeleniny, netučného mäsa, rýb, obmedziť potraviny bohaté na tuky a cukry. Nikdy by ste nemali vynechať raňajky a posledné jedlo by ste si mali dopriať najneskôr 3 hodiny pred spánkom. Dodržiavaním tých zásad si naštartujete metabolizmus a tuky sa budú spaľovať oveľa rýchlejšie.

Pohyb a cvičenie

Okrem správnej výživy je dôležitá aj pohybová aktivita. Mali by ste zvážiť aj služby osobného trénera. Na bruchu máme štyri svalové skupiny, ktoré je potrebné posilňovať spoločne. Ide o priamy brušný sval, vonkajšie šikmé brušné svaly, vnútorné šikmé brušné svaly a priečny brušný sval. Je vhodné zvoliť také cviky na brucho, ktoré posilňujú všetky svalové skupiny brucha. Dbajte na správne cvičenie a správnu východiskovú polohu. Veľké brucho niekdedy súvisí s problémami trávenia alebo so zlým držaním tela, preto nezabúdajte zaradiť do cvičenia aj cviky na chrbát.

Related Post