Máša a medveď – moderná rozprávka pre všetky deti

Masa a medvedHlavným spojením medzi malými deťmi bez rozdielov v národnostiach sú rozprávky. Môžu byť kreslené, bábkové, náučné, ale i klasické. Každé dieťa si obľúbi tú svoju. Niektoré deti majú rád klasické rozprávky ako Pat a Mat, Lolek a Bolek, Vlk a zjac či Ninja korytnačky, iné zas modernejšie rozprávky ako Mimoni, Prasiatko Peppa a Hello Kitty. No najpozeranejšie sú momentálne príbehy z Máše a medveďa Miška, ktoré sa v dnešnej dobe vysielajú ako večerníček už v 50 rozdielnych štátoch sveta.
Pri prvom pohľade nevinné okaté dievčatko v ružových šatách, no reálne veľká nezbednica si zbiera čím stále viac detských fanúšikov. Máša je neposedná, svojvoľná a rada kladie hocijaké otázky, na ktoré čaká od medveďa vysvetlenia. Stále proste musí voľačo vystrájať a baviť sa a to aj na účet toho, že spraví kopec neporiadku a nepríjemností. A presne kvôli týmto faktom rozprávku Máša a medveď obľubujú malé deti, ktoré dokážu vyvádzať veľmi podobne.

Večerníček o zvedavej Máši a medveďovi je proste taká príprava rodičov na výchovu dieťaťa – stačí ak sa vžijete do úlohy medveďa a hneď pochopíte, čo všetko musíte spraviť, aby ste mali pokoj a kľud.

Začiatky rozprávky Máša a medveď

Za všetkým sa nachádza ruské grafické štúdio Animaccord, ktoré už v roku 2009 zverejnilo prvú časť rozprávky pre deti – Máša a medveď. Avšak táto rozprávka dosiahla veľký zdar nielen v Rusku, ale aj v zahraničí, a preto sa dá od roku 2012 sledovať na internete, no aj na stránke gigavideo.sk. Najnovšie videá tam zverejňujú priamo autori rozprávky spolu s hlavným producentom Kuzukovom.

Malý deťom v podstate takmer vôbec nevadí, že je rozprávka v ruštine, keďže šibalská Máša hovorí len občas a hnedý medveď prakticky nehovorí. Zábavné príbehy veselej Máše a medveďa Miška sú na Slovensku dokonca také populárne, že ich pozná prakticky každé dieťa v predškolskom veku.

Youtube video z rozprávky

Related Post