Doučovanie

Angličtina míľovými krokmi

Angličtina sa dá naučiť aj oveľa rýchlejšie ako ste si mysleli, stačí ak jej budete venovať nejaký časa budete sa riadiť radami, ktoré vám teraz poskytnem v tomto článku.

Učte sa angličtinu každý deň, najlepšie niekoľko minút denne, zo začiatku by to mohlo byť 10 až 15 minút, neskôr aj viac.

Pri angličtine je dôležitá výslovnosť , tú sa učte od učiteľa alebo z nahrávok, ktoré sú nahrané native speakrami.

Učte sa tak, že budete hneď slovíčka, ktoré ste sa naučili používať vo vetách.

Vždy si z naučených viet urobte konverzáciu, ak teda môžete a najlepšie vo dvojici.

Gramatiku sa neučte len poučky ale vždy si urobte cvičenia alebo vety, kde to čo ste sa naučili hneď použijete.

Ak máte možnosť tak komunikujte s cudzincami, po prvé je to jediná možnosť ako si vyskúšať v praxi čo ste sa naučili a po druhé každý cudzinec má iný akcent a môže použiť iné slová alebo slang, ktorý  len komunikáciou získate.

Využívajte všetky možné spôsoby ako sa učiť jazyk, či už sú to knihy, učenie sa cez youtube, počúvanie a pozeranie filmov v pôvodnom znení, chodievajte na rôzne stretnutia, kde sa hovorí len anglicky, je dobré si aj s niekým po anglicky písať.

Čítajte aj banálne veci ako básničky, pesničky, rozprávky alebo krátke romány v angličtine, je to dôležité preto lebo tu nájdete slovnú zásobu, ktorá viac hovorová aj tú treba vedieť ak sa učíte hovoriť.

Ak sa budete učiť len gramatiku, tak nikdy nebudete komunikovať, teda vždy radšej komunikujte ale nezabudnite aj na gramatiku, ale väčší dôraz klaďte na komunikáciu.

Nikdy ale vážne nikdy ak máte učiteľa a už máte slušnú slovnú zásobu nekomunikujte so slovákom, ale vždy s cudzincom, slovák má poradí po slovensky cudzinec v angličtine, teda používate len angličtinu.

Rada na záver, učte sa vždy inak, iným spôsobom aby ste sa pri učení nikdy nenudili.

Ak sa chcete dozvedieť viac tak si pozrite moju stránku http://www.filip-en.eu a kontaktujte ma.

 

 

 

 

 

 


Fatal error: [] operator not supported for strings in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/themes/glowmag/template-parts/content-single.php on line 193