Vytvorte si vlastný privátny cloud s prvým unikátnym softvérom EVIA!

Spoločnosť Relbit predstavuje nový unikátny produkt – opensourcový cloud Evia, ktorý je jediným svojho druhu na slovenskom trhu. Softvér Evia je praktický all-in-one balík, slúžiaci na prípravu PaaS prostredia – Platform as a Service, pričom celá infraštruktúra je spravovaná jediným softvérom bez akýchkoľvek zásahov. Vytvoriť si vlastný privátny cloud nebolo nikdy predtým jednoduchšie.

„Pracujem v hostingovom priemysle viac ako 5 rokov a mám priamu skúsenosť s tým, aká ťažká a náročná môže byť systémová administrácia, osobitne pre spoločnosti alebo ľudí, ktorí nepôsobia v oblasti IT. Relbit sme založil spolu s Tomášom Srnkom, aby sme tento problém vyriešili a zjednodušili život podnikateľom, orientovaným na výsledky,“ povedal Pavel Šnajdr, spoluzakladateľ spoločnosti Relbit.

Evia je jedinečná opensourcová platforma, vhodná na vybudovanie privátneho cloudu bez nutnosti použitia akéhokoľvek ďalšieho softvéru. Platformu môžu využiť podnikatelia, ktorí pôsobia v oblasti poskytovania SaaS služieb (Software as a Service). Kompletnú prevádzku ich SaaS aplikácií prevezme Evia a automaticky im bude spravovať server, vďaka čomu šetrí ich čas a uľahčuje im prácu. Ďalším možným využitím je PaaS (Platform as a Service), cloudové riešenie určené na hosting PHP aplikácií. Koncoví klienti si spojazdnia svoje aplikácie, blogy, CMS systémy v priebehu niekoľkých minút, pričom o celkovú správu servera sa stará Evia.

Relbit Evia poskytuje komplexné automatizované riešenie pre spravovanie a prevádzku webových aplikácií. Vďaka automatickému škálovaniu neustále sleduje a efektívne využíva výpočtový výkon aplikácií. Každej aplikácii priradí toľko zdrojov, koľko je v danom čase potrebných. Veľkou výhodou platformy oproti konkurencii je možnosť presunutia existujúcej aplikácie na softvér Evia, bez potreby zásahu do zdrojového kódu. Na zabezpečenie ochrany prostredia rôznych aplikácií na serveri slúži technológia OpenVZ, ktorá umožňuje izolovať všetky virtuálne kontajnery. Ako medzipamäť pre najčastejšie používané dáta slúžia SSD médiá, ktoré riadia výkon aplikácií na najvyššej úrovni. Okrem toho je zabezpečená integrovaná SSL podpora pre domény. Softvér Evia si môžu zákazníci stiahnuť a používať na vlastnom hardvéri, a tak si vytvoria svoj privátny cloud. Ak nemajú vlastný server, sú k dispozícii servery Relbitu, ktoré sú umiestnené v dátovom centre v Prahe a vďaka vysokorýchlostnému internetovému pripojeniu sú dostupné po celom svete.
Viac informácií nájdete na www.eviaproject.org.

Related Post