Tomuto neverte

7 klamstiev o učení sa cudzieho jazyka

 

  1. Veľa spoločností vám ponúka, že sa naučíte jazyk rýchlo alebo dokonca bez toho aby ste pre to niečo urobili, a pritom je to len super marketingový ťah, pretože ľudia majú síce málo času ale jazyk sa nedá naučiť tak, že tomu nebudete venovať svoj čas.
  2. Na trhu je neskutočne veľa prístrojov rôzneho druhu, ktoré keď si zakúpite tak sa údajne naučíte cudzí jazyk, nikdy som nič také nepoužil a ak chcete investovať do niečoho, čo určite nefunguje, sú to len vyhodené peniaze, nič viac.
  3. Veľa jazykových škôl dáva dôraz na gramatiku, videl som to aj na svojich študentoch, čo ich učím, takto budete len tápať a nikdy sa nenaučíte hovoriť, pretože budete rozmýšľať nad tým, či ste danú vetu vytvorili gramaticky správne.
  4. Učiť sa nárazovo, teda raz do týždňa určite neodporúčam, ak ste začiatočník a učíte sa hodiny a to len jeden deň tak výsledkom bude len to, že nebudete vedieť vôbec nič, tento spôsob učenia sa určite vynechajte.
  5. Existuje len jediná metóda, ktorá vám pomôže sa naučiť cudzí jazyk, nič také neexistuje, pretože ak by taká bola, tak by existoval len jeden typ človeka, avšak ľudia sú rozdielni a každý z nás sa učí inak.
  6. Naučíte sa cudzí jazyk iba tak, že vycestujete do krajiny, kde sa týmto jazykom hovorí, môže to pomôcť ale dá sa naučiť cudzí jazyk aj doma, ak teda použijete všetky dostupné možnosti, ktoré dnešná doba ponúka.
  7. Najlepšia je komunikácia s učiteľom, ktorý nie je z danej krajiny, pretože mi pomôže ak niečo nebudem vedieť povedať, tento prípad je úplne scestný, pretože ak nebudete komunikovať s cudzincom, tak nebudete nútený hovoriť a rozmýšľať v cudzom jazyku.

 

 

Ak vás tento článok zaujal a chceli by ste sa naučiť cudzie jazyky tak si pozrite stránku http://www.filip-en.eu a kontaktujte ma.

Related Post