Cvičenie za pracovným stolom: časť III. 

a0dd729c1019e12f805ee9db38cc4499

V rámci nášho cyklu článkov „Cvičenie za pracovným stolom“ sme vás oboznámili s krátkymi, 60 sekundovými aeróbnymi cvikmi, ktoré sú vhodné okrem uvoľnenia stuhnutých svalom aj na rozprúdenie krvného obehu, a taktiež sme si povedali o pokojnejších cvikoch, pri ktorých sa až tak nezadýchate, a taktiež ponaťahujú a spevnia vaše svaly.

Samozrejme je dôležité myslieť aj na uvoľňovanie každodenného pracovného stresu a na upokojenie tých napätých svalov. Takže dnes si predstavíme krátke strečingové cviky, ktoré môžete vykonávať za vaším pracovným stolom, v sede či v stoji, v prázdnej kancelárií či na ceste na obed.

fb0f89f1244896a7dcb92fd7b7665ab8

Tieto cviky sú prirodzené pre uvoľnenie stresu a napätia svalov:

♦   V sede s vystretým chrbtom, s oboma rukami nad vašou hlavou – „oberajte hrušky“. Po 10 sekundách, natiahnite pravú ruku vyššie ako ľavú, a ruky vystriedajte.

♦   Položte si hlavu na pravé rameno, položte ľavú ruku na hlavu a pomaly ju tlačte k ramenu. Držte 10 sekúnd a uvoľnite. Opakujte na druhú stranu.

♦   Sadnite si vzpriamene, otočte hlavu do ľavej strany, a vaše torzo do pravej, držte niekoľko sekúnd. Opakujte 15 x, vymieňajte strany.

♦   Sadnite si vzpriamene a pokúste sa navzájom dotknúť ramennými lopatkami. Držte niekoľko sekúnd a uvolnite.

 

Nenápadné ale účinné

Ak sa váš šéf čuduje, prečo robíte pri stole kľuky, alebo skáčete na jednej nohe, skúste neviditeľné cvičenia, ktoré splnia svoj účel, no nebudete priťahovať nechcenú pozornosť svojich kolegov.

    ♦   Sťahovanie sedacieho svalu je veľmi efektívnym cvikom na formovanie pekného zadočka, nie len u žien. Stiahnite zadok, zadržte, a uvoľnite. Opakujte 15x. Podobné cvičenie platí aj pre brušné svalstvo, len namiesto zadočku budete sťahovať brucho.

    ♦   Pre dámy – uťahovanie,  držanie a následné uvoľnenie svalov panvového dna. Je to sval, ktorý ovláda tok moču). Tento jednoduchý cvik funguje ako prevencia pre únik moču v staršom veku a ďalších problémov.

 

»  Extra rada na záver  «

Nenechajte sa strachom zo strápnenia odradiť od cvičenia za vašim pracovným stolom. Je veľká pravdepodobnosť, že kolegovia budú obdivovať, čo robíte pre svoje zdravie, a s radosťou sa k vám pridajú. Pretože spoločne ide všetko ľahšie, ale niekto musí začať ako prvý, tak prečo práve nie vy?  Ide o vaše zdravie.

excercise-in-workplace

Ak máte záujem o profesionálne služby ohľadne relaxu a uvoľnenia vašich stuhnutých svalov, navštívte stránky nášho zdravotníckeho zariadenia BIOREŠTART, prípadne nás kontaktujte priamo, kde vám náš ochotný a vyškolený personál poskytne bezplatnú konzultáciu.

biorestart

 

Related Post