• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Zažite Dni halibutov v METRO

05/06/14


Videli ste už niekedy, ako sa filetuje veľký halibut? Spracovanie unikátnych rýb z morského dna, ktoré váhou nezriedka presahujú aj 50 kg, si teraz môžete prísť pozrieť na Dni halibutov v predajniach METRO.

Júnové štvrtky a piatky budú v predajniach METRO na celom Slovensku nasledujúce dva týždne patriť netradičným rybárskym zážitkom. 5. a 6. júna a 12. a 13. júna budú totiž v METRO Dni halibutov, počas ktorých sa môžete priamo na ploche veľkoobchodných predajní prísť pozrieť na filetovanie čerstvých grónskych halibutov v réžii odborníkov z oddelenia rýb.

Neostane však iba pri pozeraní, počas celého podujatia totiž bude mať každý, kto v tieto dni do METRO príde, príležitosť ochutnať priamo na mieste vyrobené špeciality z čerstvo spracovaných rýb.

„Príjemne aromatické mäso halibuta s vysokým obsahom bielkovín a vyšším obsahom tuku je v gastronómii vysoko cenené. Hodí sa na dusenie, varenie na pare, pečenia aj zapekanie, nesmie sa však príliš koreniť, aby sa zachovala jeho špecifická aróma. Mimochodom, najväčší halibut, ktorého sme doteraz v METRO porcovali, mal úctyhodných 225kg,“ hovorí nákupca čerstvých rýb METRO, Drahoslav Vochozka.

Nazrite do zákulisia najväčšieho obchodníka s rybami v Európe a príďte sa na nevšedných obyvateľov morských hlbín pozrieť aj vy.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273