• Čo získam?
  • PR článok s možnosťou troch odkazov. Stačí nás kontaktovať!

Vyberáme školské tašky pre prváka

08/08/12 Tags: aktovky pre prvákov, školská taška, školské aktovky, školské tašky, školské tašky pre prváka, školské tašky pre prvákov

Pred blížiacim sa začiatkom školského roka sa rodičia zamýšľajú aj nad tým, aké školské tašky (školské aktovky) vybrať svojmu budúcemu školáčikovi. Ponúkame zopár rád, čo si pri ich výbere všímať.

Pre menšie deti (prvákov, druhákov) je dobrá školská aktovka, nie batoh, či ruksak. Mala by byť na chrbte anatomicky tvarovaná , aby chránila detskú chrbticu a zároveň aby deti netlačili školské pomôcky. Takisto má mať dostatočne široké, vystužené popruhy, ktoré sa nekrčia a nevrývajú sa deťom do pliec. Odopínanie a zapínanie školskej tašky by malo ísť ľahko. Hmotnosť samotnej tašky by mala byť čo najnižšia, aby ju dieťa vládalo každý deň nosiť – učebnice, zošity a ďalšie pomôcky majú tiež svoju váhu. Dobré je, ak má oddelené priečinky na učebnice a osobitne na školské pomôcky, dieťa sa v nej lepšie orientuje. Na desiatu by mohlo byť tiež osobitné miesto, ak sa niečo vyleje, zabudne vybrať… Povrch by mal byť z umývateľného, nepremokavého materiálu, reflexné prvky a výrazné farby zvyšujú bezpečnosti.

Pekná a správne vybratá školská taška môže malému žiačikovi pomôcť ľahšie si zvykať na školu a školské povinnosti s ňou spojené.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273