Pasívne a nízkoenergetické domy majú na Slovensku budúcnosť

Budúcnosťou pasívnych a nízkoenergetických domov na Slovensku sa budú zaoberať prezentačné semináre s názvom ,,Svet podľa ForDom“. Počas nastávajúcich výstav CONECO a DOMEXPO ich pre laickú i odbornú verejnosť zorganizuje najväčší slovenský výrobca nízkoenergetických a pasívnych domov ForDom, s.r.o., Zvolen. Na výstave CONECO 12. 4. 2013 v Bratislave a DOMEXPO 20. 4. 2013 v Nitre, budú prednášať renomovaní tvorcovia nízkoenergetických a pasívnych domov Bjorn Kierulf, Pavol Pokorný, František Lehocký a Daniel Kubiš. Informoval o tom marketingový riaditeľ ForDomu Branislav Kuzma.

,,Semináre sú určené pre všetkých záujemcov o túto problematiku, teda pre laickú i odbornú verejnosť. Ide o na Slovensku ojedinelý prístup k poňatiu budúcnosti nízkoenergetických a pasívnych rodinných domov, ktorí uvedú práve odborníci z oblasti stavebného priemyslu. Zároveň sa záujemcovia o naše domy budú môcť na týchto výstavách zoznámiť s doplnenou kolekciou typových pasívnych domov Ecocube a Ecorad a tiež s veľmi sympatickým energeticky pasívnym domom EcoUniversal. Jeho dispozícia pozostáva z obývacej miestnosti spojenej s kuchyňou, plus tri samostatné spálne, dve kúpeľne a jednu technickú miestnosť vybavenú technológiou SmartHub s malým tepelným čerpadlom typu zem-voda s tepelným výkonom 4,2 kW. Ide o úplnú novinku na slovenskom trhu. Súčasťou akciovej ponuky EcoUniversal bude v cene dodávky, aj na výstavách prezentovaná, moderná kuchynská linka od spoločnosti TWD Banská Bystrica“, povedal B. Kuzma.

Dodal, že tohtoročnou novinkou na výstavách CONECO a DOMEXPO je aj modulárna kolekcia nízkoenergetických rodinných domov Puzzle vytvorená v spolupráci s architektonickým štúdiom Kubiš Kupec. Osloví najmä mladých ľudí, ktorým umožňuje navrhnúť si svoj vlastný rodinný dom akceptujúc modulárnosť tvorby. Záujemca si môže jednoducho a interaktívne navrhnúť – poskladať svoj nový rodinný dom a bez potreby veľkej predstavivosti posúdiť jeho dizajn a dispozíciu.

„ForDom má bohaté praktické skúsenosti s realizáciou energeticky pasívnych rodinných domov. Za obdobie posledných dvoch rokov postavil viac ako 22 energeticky pasívnych rodinných domov na Slovensku, v Rakúsku a Francúzsku. Výsledky predpokladané v PHPP výpočtoch našich pasívnych domov sú overené praxou a v plnej miere zodpovedajú kalkulovaným predpokladom, o čom sa záujemcovia môžu presvedčiť návštevou našich referenčných stavieb. Jednou z možností komunikácie s potenciálnymi záujemcami o naše stavby je osobné stretnutie na spomenutých výstavách, kde im radi zodpovieme všetky otázky, prípadne podľa požiadaviek individuálne vypracujeme ponuku najvhodnejšieho typu domu. Našimi výhodami sú rýchla výstavba – trvá cca 4 mesiace, rôzne veľkosti typových montovaných domov, zmeny dispozičného riešenia, ekologické materiály a pevná cena výstavby“, vysvetlil B. Kuzma.

Viac informácií je na www.fordom.sk , www.mojpasivnydom.sk

Related Post