Brigády v Rakúsku

Mnoho záujemcov o zamestnanie v Rakúsku sa po siedmich rokoch prechodných opatrení, konečne dočkalo. Práca v Rakúsku je od mája možná bez potreby žiadať o pracovné povolenie a uchádzač zo Slovenska má prakticky rovnaké postavenie, ako občan Rakúska.

Rakúske pracovné portály obsahujú tisíce pracovných ponúk zo všetkých regiónov krajiny. Mnoho zamestnávateľov inzeruje voľné pracovné miesta určené pre vysoko kvalifikovaných uchádzačov, s perfektnou nemčinou a niekoľkými rokmi praxe. Záujemci o prácu zo Slovenska však často nedisponujú takýmito kvalitami a v konkurencii miestnych uchádzačov nemajú šancu. Aj pracovníci zo zahraničia bez praxe a so slabým jazykovým vybavením sa však môžu nájsť uplatnenie na rakúskom pracovnom trhu. Orientovať by sa ale mali skôr na sezónne práce.

Samozrejme aj tu je dopyt po kvalifikovanej pracovnej sile, ale rovnako aj po pracovníkoch bez kvalifikácie. Aj keď by sa mohlo zdať, že sezónne práce sú viazané len na pár letných mesiacov, pre brigády v Rakúsku v cestovnom ruchu to určite neplatí. Alpské strediská majú čo ponúknuť návštevníkom počas letnej sezóny, no oveľa viac sú vyťažené v zimnej sezóne, ktorá je dostatočne dlhá vďaka vysokým polohám a prítomnosti ľadovcov. Lyžiarskych stredísk je v rakúskych alpách niekoľko stoviek, čo predstavuje veľký potenciál na získanie práce. Aj keď je možné nájsť prácu v horskom hoteli, alebo reštaurácii priamo na mieste, výhodnejšie je si začať hľadať brigádu v dostatočnom predstihu a dohodnúť i ju vopred.


Fatal error: [] operator not supported for strings in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/themes/glowmag/template-parts/content-single.php on line 193