Získanie bankového úveru

Ak ste rozhodnutý pre podanie žiadosti o získanie bankového úveru, budete potrebovať k žiadosti niekoľko vecí. V prvom rade je na mieste poznámka, že banky chcú minimalizovať riziko, že by im dlžník požičanú sumu nevrátil, a preto si žiadateľa vždy najskôr dôkladne preveria, či je schopný požičanú sumu vrátiť aj s úrokmi. Základným prvkom overenia je náhľad do registra dlžníkov. Ak ste vedený v tomto registri, budete mať so získaním pôžičky zrejme problémy. Týmto zápisom sa vaše šance na získanie bankového úveru znižujú a možno by bolo pre Vás lepšie pouvažovať nad zriadením nebankovej pôžičky. Ďalším spôsobom, ako si banka žiadateľa preverí je ten, že vyžaduje potvrdenie o príjme. Keď banka uvidí, že žiadateľ má dostatočne vysoký plat, je vysoká šanca na zriadenie úveru.
V prípade že žiadate o vyššiu sumu, je možné, že banka bude od Vás chcieť aj ďalšie záruky, napríklad vo forme nehnuteľnosti. Banka sa tak poisťuje voči prípadom platobnej neschopnosti klienta. Ak ste sa rozhodli ručiť nehnuteľnosťou, budete mať ďalšie povinnosti a náklady súvisiace s obstarávaním dokumentov a dokladov po všemožných úradoch. Ručiť nehnuteľnosťou navyše môžete iba vtedy, keď na ňu máte takzvané záložné právo. Záložné právo na nehnuteľnosť máte, ak Vám daná nehnuteľnosť patrí. Každá banka má okrem týchto všeobecných podmienok nastavené aj vlastné špecifické podmienky získania úveru. Napríklad dostupná pôžička, ktorú poskytuje poštová banka je charakteristická nízkymi nárokmi na žiadateľa. Naproti tomu flexipôžička od vub banky má vyššie nároky, nakoľko je poskytovaná na vyššie sumy a preto sú aj podmienky na jej získanie oveľa prísnejšie.


Fatal error: [] operator not supported for strings in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/themes/glowmag/template-parts/content-single.php on line 193