• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Nebankové online pôžičky

09/11/11 Tags: nebankové pôžičky, pôžička, pozicky, pôžičky online

Pôžičky sa delia na bankové a nebankové. Tento článok sa bude podrobnejšie zaoberať práve nebankovými pôžičkami dozviete sa všeobecnú charakteristiku nebankových pôžičiek, ich výhody aj nevýhody.

Najprv si povieme hlavný rozdiel medzi štandardnými bankovými a nebankovými pôžičkami. Rozdiel je v tom, že nebankové pôžičky zriaďujú súkromné ​​subjekty, ako sú napríklad súkromní investori či jednotlivé spoločnosti. Nebankové spoločnosti si môžu dovoliť viac experimentovať s ponúkanými produktami a ponúkať tak klientom výhodné a neobvyklé finančné produkty. Na Slovensku sú známe a obľubené pôžičky od spoločnosti Provident alebo Home Credit.
Hlavnou výhodou nebankových pôžičiek je určite flexibilita a rýchlosť. Oproti bankovým pôžičkám sa berú ohľady na konkrétne prípady, snažia sa vymyslieť ten najlepší splátkový kalendár a prispôsobiť ponúkaný produkt tak, aby klientovi maximálne vyhovoval. U bánk v mnohých prípadoch dostane takmer každý klient to, čo ostatní. Na nejaký individuálny prístup môžete rovno zabudnúť.

O nebankové pôžičky online majú v mnohých prípadoch záujem aj tí, ktorí si kvôli nízkemu mesačnému príjmu či neschopnosti nájsť ručiteľa nemôžu zriadiť štandardnú bankovú pôžičku. Jediným možným riešením tak býva práve voľba nebankovej pôžičky, pretože tu sú podmienky pre schválenie pôžičky oveľa benevolentnejšie ako v prípade bankovej pôžičky. Nebankové pôžičky sú teda v mnohých ohľadoch výhodnejšie než tie bankové. Jedinou nevýhodou tu je vyšší úrok. Ak teda potrebujete peniaze a nemáte ručiteľa, zvoľte si nebankovú pôžičku. Ale ak môžete banke poskytnúť záruku vo forme založenia nehnuteľnosti či ručiteľa, určite bude pre Vás výhodnejšia pôžička z banky.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273