Čo nájdete v najnovšom čísle stredoeurópskeho časopisu Dimenzie?

V najnovšom čísle mienkotvorného stredoeurópskeho časopisu Dimenzie, ktorý sa orientuje na náročnejšieho čitateľa na Slovensku a v zahraničí, nájdete aj tieto zaujímavé články a témy:

Rozhovor s ministrom pôdohospodárstva Ľubomírom Jahnátkom, v ktorom vysvetľuje najnovší plán na záchranu slovenského poľnohospodárstva a prečo musí Slovensko obnoviť svoju potravinovú sebestačnosť a bezpečnosť.

Desatoro likvidácie slovenskej ekonomiky je témou analýzy doterajšieho obdobia ekonomickej transformácie Slovenska, ktorá spôsobila dynamické straty spotreby, alokácie a rastu v hodnote minimálne 2,2 bilióna slovenských korún.

,,Slovenská republika je v kritickom stave!,“ upozorňuje vo svojom vylásení Spoločnosť slovenskej inteligencie Korene a poukazuje na to, že súčasní i terajší predstavitelia Slovenska vedeli a vedia, aké ničivé následky spôsobia národu, štátu a jeho suverenite.

Akú cenu zaplatia Nemci za krach Eurozóny? Kolaps eura by mal pre Nemecko zničujúce ekonomické, finančné a politické dôsledky, tvrdí popredný nemecký ekonóm.

Pozor na novú bruselskú smernicu, ktorá pripravuje zavedenie cenzúry a národných monitorovacích výborov, ktoré majú sledovať ,,netolerantných občanov”.

Štefan Harabin kritizuje Daniela Lipšica zo zneužívanie ústavných práv. ,,Pán Lipšic má na súde preukázať, ako to bolo s aférou môjho údajného telefonátu s drogovým dílerom,” píše vo svojom komentári predseda Najvyššieho súdu SR.

Rodí sa Euroázijská hospodárska únia, ktorá spojí priemyselnú juhovýchodnú časťou euroázijského kontinentu a západný poloostrov Euroázie – Európy.

Krymská karta v rukách Ankary a Bruselu. Prečo Turecko podporuje vstup Ukrajiny do Európskej únie? Krymskí Tatári sa vymkli spod kultúrnej a ideologickej kontroly Kyjeva.

Zabudnutý ,,slovenský Sokrates“, ktorý je stále v tieni Juraja Jánošíka.
Adam František Kollár kritizoval nezdaniteľnosť cirkevných majetkov a šlachty a navrhoval zrušiť nevoľníctvo.

,,Svetom má hýbať kultúra a herec má možnosti dokazovať úroveň kultúry vlastným osobným životom a so svojím povolaním,“ tvrdí profesorka Ingrid Timková, popredná slovenská herečka.

Lesk a bieda svetovej cyklistiky. Po Lancovi Armstrongovi o čiernom mračne v duši a o dopingu prehovorili aj nemeckí hriešnici – Jörg Jaksche a Erik Zabel.

Viac na www.casopisdimenzie.sk


Fatal error: [] operator not supported for strings in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/themes/glowmag/template-parts/content-single.php on line 193