Bankový úver či nebanková pôžička

Bankový úver či nebanková pôžička. Poznáme už pojem RPMN a vieme čo je to fixácia. V ďalšom kroku si povieme, či sa vydať cestou bankového úveru alebo radšej pôžička od nebankovej spoločnosti. Podľa čoho sa rozhodovať? Časť záujemcov o pôžičku má zažité, že banky sú tu stále a spolupráca s bankou je vysoko bezpečná. To je až na výnimky pravda. Banky skutočne tak často nekrachujú alebo nie sú vytunelované. Ale pozor, keď si peniaze požičiavate, tak vám predsa nemusí vadiť, keď banka skrachuje! Táto informácia je pre vás podstatná len keď banke dáte svoje vlastné peniaze, tie potrebujete mať v bezpečí.

Banky však majú nevýhodu tam, kde by ste čakali výhodu. Banka, to je väčšinou celorepubliková sieť pobočiek, s centrálou a často medzinárodnou pôsobnosťou. Veľkosť však vždy robí spoločnosť strnulú a neohybnú. Preto nedokáže pružne zareagovať na vaše požiadavky a každá zmena alebo návrh musí prejsť schvaľovacím procesom, takže v konečnom dôsledku môžete zvyčajne na obstaranie rýchlej pôžičky zabudnúť, leda by ste si pod týmto pojmom predstavili pôžičku, ktorú dostanete do 1 mesiaca.

Tak dlho sa vždy čakať nedá. Iste, môže to trvať aj menej, ale v banke skôr počítajte s dlhším trvaním. Navyše banky sú veľmi opatrné a podrobne si overujú, komu peniaze požičiavajú a či nemáte nejaký ten mínus. Ak nájdu o vás záznamy v registri dlžníkov a neplatičov, len veľmi ťažko sa budete brániť a presviedčať ich o svojom dobrom úmysle všetko v riadnom termíne vrátiť. Výhodou banky je, že sa v nej točí veľké peniaze a vďaka vysokej sile je schopná poskytnúť výhodné pôžičky s nízkymi úrokmi. Nižšími ako nebankové subjekty. Pokračovanie na Bankový úver či nebanková pôžička.

Related Post