Od októbra majú Kúpele Číž znížené ceny pre seniorov až o 20 %

Prírodné jódové kúpele Číž, a. s. ponúkajú od 1. októbra do konca roka pre seniorov a klientov zdravotných poisťovní zľavnené pobytové balíky. Pre dôchodcov pripravili 6-dňový pobyt Senior so zľavou 20 %. Cena za pobyt je 172 eur a zahŕňa ubytovanie, plnú penziu, lekárske vyšetrenie a 10 procedúr. Pre pacientov zdravotných poisťovní skupiny A aj B sú v mimosezóne pripravené bonusové kupóny v cene 35 € a 100 €. Doplatky pre pacientov v skupine B, ktorí sú ubytovaní v kúpeľnom hoteli ***Rimava, sa pohybujú od 14 € do 20 € na osobu a deň v závislosti od druhu ubytovania. Informoval o tom riaditeľ Prírodných jódových kúpeľov Číž, a. s. Peter Kmeť.

,,Pre samoplatcov je v mimosezóne jeden z najobľúbenejších pobytov Víkend pre dvoch za 186 eur pre dve osoby s ubytovaním, polpenziou a balíčkom procedúr, jódovým kúpeľom, klasickou masážou, vstupom do saunového sveta a ďalšími doplnkovými službami. Týždenný liečebný pobyt v cene od 215 eur zahŕňa ubytovanie, plnú penziu, lekársku prehliadku, 3 procedúry denne, vstup do vnútorného rehabilitačného bazéna. Pacient pri nástupe predloží od ošetrujúceho lekára odporúčanie na kúpeľnú zdravotnú starostlivosť. Deti, ktoré majú schválený návrh na kúpeľnú liečbu, platia za pobyt povinný zákonný doplatok 1,66 eura na deň. Sprievodcovia detí, ktorí majú schválený pobyt v kúpeľoch zdravotnou poisťovňou, si doplácajú v mimosezóne 10 eur na deň. Počas kúpeľnej liečby deti navštevujú základnú školu pri zdravotníckom zariadení v našich kúpeľoch“, konštatoval P. Kmeť.

Dodal, že ceny pobytov sú rozdielne len v závislosti od úrovne ubytovania. V prípade záujmu si ubytovaný klient môže dokúpiť procedúry s 10 % zľavou z platného cenníka procedúr. Ubytovanie sa poskytuje v v jednoposteľových a dvojposteľových izbách, ako aj dvojlôžkových a rodinných apartmánoch. Raňajky pre všetkých klientov sú formou bufetových stolov, obed a večera je na základe výberu zo 4 druhov jedál. Kúpele zabezpečujú aj bezplatný dovoz a odvoz klientov zo železničnej a autobusovej stanice v Číži na základe objednávky na recepcii.

„Pacienti zdravotných poisťovní majú možnosť u nás využiť od novembra až do marca 2014 aj zaujímavé cenové bonusy. Ide o uplatnenie zľavy z doplatku za dodatočné služby a to v skupinu A v hodnote 35 eur a v skupine B 100 eur. Bonusový zľavnený kupón na kúpeľnú starostlivosť je potrebné si vyžiadať v pobočke príslušnej zdravotnej poisťovne, alebo na recepcii kúpeľov,“ uzavrel P. Kmeť.

Kúpele Číž sú historicky významné a ojedinelé miesto na liečbu detí a dospelých, oddychové a relaxačné aktivity. Spolupracujú s Gemersko-malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote pri organizovaní kultúrno-poznávacích výletov v Gemerskom regióne. V Kúpeľoch Číž sa liečia nervové choroby, choroby pohybového ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou a choroby z povolania. Čížske jódové minerálne vody sa využívajú pri osteoporóze, osteonekróze, tuberkulóze kostí, skleróze multiplex, pri chorobách dýchacích ciest, majú antisklerotický a protizápalový účinok. Jód sa do organizmu vstrebáva kožou, sliznicou dýchacích ciest (inhalácia), tráviaceho ústrojenstva (krenoterapia) a očnou rohovkou. Jód zasahuje, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, spomaľuje vznik arteriosklerózy, napomáha hojeniu rán a opuchov, má antiseptický a dezinfekčný účinok.

Viac informácií na : www.kupeleciz.sk
Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: 047/5593133-4
E-mail: info@kupeleciz.sk

Related Post