Ceny zájazdov do najobľúbenejších letných destinácií tento rok klesli v priemere o 10 %

Slovenskí turisti tento rok s dovolenkami do najobľúbenejších letných destinácií oproti vlaňajšku výrazne ušetria. Dovolenka ich vyjde v priemere o 10 % lacnejšie a do niektorých destinácií dokonca až o 26 % lacnejšie, s úsporou aj 174 eur. Medzi ich najobľúbenejšie prázdninové miesta patrí v tomto roku Chorvátsko, Turecko a Bulharsko. Medzi najpopulárnejšími krajinami Slovákov sa prvýkrát tento rok objavil Cyprus a to na 9. priečke v obľúbenosti.

Slováci vyrážajú tento rok v lete najčastejšie na dovolenku do Chorvátska, mieri sem až 18 % z nich. Druhou najfrekventovanejšie navštevovanou krajinou je Turecko, kde trávi prázdniny 16 % slovenských turistov. Turecká republika sa tento rok vyšplhala z vlaňajšieho štvrtého miesta v rebríčku obľúbenosti na druhé miesto, najmä v súvislosti s poklesom cien zájazdov. Tie zlacneli v priemere o 141 eur na osobu. Kým vlani zaplatili turisti za dovolenku v Malej Ázii priemerne 972 eur, tento rok vyjde zájazd jednu osobu na 831 eur.

Najviac ušetria slovenskí turisti oproti vlaňajšku za cestu a pobyt v Tunisku. „Cena zájazdov do Tuniskej republiky sa tento rok znížila o celých 173 eur. Z 677 eur tak spadla cena pobytu na 503 euro. Z najobľúbenejších destinácií sa dá výraznejší pokles pozorovať aj u Španielska, kde je možné oproti vlaňajšku registrovať zľavu 151 eur,” hovorí Ivan Šidla, marketingový manažér cestovnej agentúry Invia, ktorá je najväčším predajcom internetových zájazdov na slovenskom trhu. „Z TOP10 rebríčku naopak zdraželi zájazdy do Talianska, a to v priemere o 19 %,” dodáva Šidla.

Medzi najpopulárnejšie destinácie, kde chcú slovenskí turisti stráviť svoju dovolenku, sa tento rok zaradil aj Cyprus. Dovolenka tu vyjde jednotlivca v priemere na 797 eur. Oproti vlaňajšku sa zvýšila aj obľuba cestovania do Grécka, ktoré si tento rok zvolilo 13 % slovenských turistov.

Related Post