Bazénový komplex v Kúpeľoch Číž v týchto dňoch praská vo švíkoch

Horúčavy, ktoré trápia Slovensko v posledných dňoch, sa podpísali pod rekordnú návštevnosť Kúpeľov Číž na Gemeri. Vonkajší bazénový komplex v kúpeľoch praská vo švíkoch. Denne sa tu osvieži okolo 800 ľudí. Návštevníci prichádzajú najmä z okresov Košice, Lučenec, Rimavská Sobota, Rožňava, Revúca, Poltár, Banská Bystrica, ale aj zo vzdialeného Kysuckého Nového Mesta, či dokonca z maďarského Ózdu a z ČR. Čížske kúpele sú okrem liečebných pobytov častým cieľom rodinnej turistiky, spojenej s návštevou okolitých jaskýň a prírodných rezervácií. Informoval o tom riaditeľ Prírodných jódových kúpeľov Číž, a. s. Peter Kmeť.

,,V týchto letných dňoch si každá kategória klientov u nás nájde to svoje – od pacientov liečebných poisťovní, cez samoplatcov až po rekreantov všetkých vekových kategórií. Cez leto náš vonkajší komplex vyhľadávajú hlavne rodiny s deťmi a mládež. Majú tu k dispozícii plavecký, neplavecký, relaxačný masážny bazén s vodnými atrakciami a teplou vodou a malý bazén s vodnými atrakciami – vodnú lagúnu, či trojdráhovú šmýkačku s dojazdovým bazénom. Teplota vody je 24 °C – 36 °C. V neplaveckom bazéne sa dvakrát denne cvičí aqua fitnes. V extrémne vysokých teplotách klienti ocenia ležadlá a slnečníky, ktoré sú k dispozícii bezplatne. V tunajšom fastfoode sú najobľúbenejšími langoš a gyros tanier, na výber je však široký sortiment jedál, nanukov a nápojov. Návštevníci sa môžu stravovať aj v kúpeľnej reštaurácii. Rodinám s deťmi sa venujú animátori, ktorí pre nich organizujú rôzne súťaže v športoch ako minigolf, petangue, tenis, venujú sa aj cykloturistike. Turisti majú radi Gemerský región, v horúcich dňoch sú vyhľadávané na schladenie jaskyne Domica, Gombasecká a Ochtinská aragonitová jaskyňa“, konštatoval P. Kmeť.

Dodal, že Kúpele Číž ponúkajú pre svojich klientov množstvo akciových pobytov. V súčasnosti až do konca augusta je to zľavnený pobyt Slnečný víkend v cene 55 € na osobu. V cene je ubytovanie v hoteli ***Rimava, raňajky formou bufetových stolov, neobmedzený vstup do vonkajšieho bazénového komplexu, telocvične a fitness, kultúrne a animačné aktivity podľa harmonogramu. Bonusmi sú parkovanie pred hotelom, pripojenie na internet a 10 % zľava na zakúpené procedúry.

„Pre pacientov zdravotných poisťovní skupiny A aj B, ubytovaných v liečebných domoch ** Mária,** Slaná,** Neptún, je počas leta pripravená 25 % zľava z doplatku za ubytovanie a stravovanie. Ceny pre pacientov v skupine B, ktorí sú ubytovaní v kúpeľnom hoteli ***Rimava, sa v hlavnej sezóne pohybujú od 15 € do 25 € na osobu a deň v závislosti od druhu ubytovania. Pre samoplatcov sa ceny zľavnených pobytových balíkov pohybujú od 40 € do 48 € na osobu a noc. K cenám sa účtuje daň z ubytovania v sume 0,40 Eur na deň odvádzaná obci Číž. V prípade záujmu sa zabezpečuje bezplatný dovoz a odvoz klientov zo železničnej a autobusovej stanice v Číži na základe objednávky na recepcii“, povedal P. Kmeť.

Kúpele Číž spolupracujú s Gemersko-malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote pri organizovaní a informovaní klientov o historických, kultúrnych a prírodných pamiatkach v Gemerskom regióne. K najnavštevovanejším patria tunajšie jaskyne. Na Gemeri sa rozprestiera najväčšie krasové územie v strednej Európe, národný park Slovenský kras, ktorý spolu s národným parkom Aggtelek v Maďarsku tvorí jeden celok. Jaskyňa Domica pokračuje v podzemí do Maďarska. Región Gemer ponúka najväčšiu koncentráciu kaštieľov a kúrií na Slovensku, jedinečnú Gotickú cestu, ktorá spája takmer na tristokilometrovej trase stredoveké pamiatky, aj staré vysoké pece, huty a hámre. Je ideálny aj na agroturistiku, klasickú turistiku, jazdenie na koni, cyklotúry, kultúrno-poznávacie výlety, poľovníctvo, rybárstvo, hubárčenie, jaskyniarstvo, skalolezectvo. Do územia Gemera patria národné parky Slovenský kras, Slovenský raj a Muránska planina. Kultúrny a spoločenský život Gemera sa sústreďuje v Rimavskej Sobote a Rožňave, kde sú pozoruhodné múzeá a kostoly. V Rožňave, ktorá má najväčšie námestie so štvorcovým pôdorysom na Slovensku, je vyše 35 metrov vysoká Strážna veža uprostred. Biskupská katedrála patrí ku klenotom slovenských sakrálnych stavieb. Pozoruhodné sú hrady a zámky – kaštieľ Betliar, Fiľakovský hrad, Muránsky hrad, Volovské vrchy v Slovenskom Rudohorí, Šomoška, Zádielska tiesňava, či vodná nádrž s najteplejšou vodou na Slovensku Teplý vrch.

Viac informácií na www.kupeleciz.sk a www.gmos.sk

Related Post